Leden 2008

Další vydařený víkend

27. ledna 2008 v 13:47 | st.
Poslední víkend pro nás pokračovala halová sezona závodem v Otrokovicích a MMaS ve vícebojích které hostila hala v Olomouci.
Lucka Horňáková reprezentovala školu a na 40y (cca 36m) dosáhla času 5,68s a obsadila 5. místo. Na stejné trati ale s překážkami zaběhla čas 6,74s což jí stačilo na krásné 3.místo
Marek Bobál startoval mezi muži na trati 40y a vytvořil si osobní rekord 5,14s. (Loni běžel 5,24s). O lepší čas ho připravil jen pomalejší start ( viz foto).
Eva Kozmíková se letos poprvé utkala s kvalitními soupeřkami které jistě potká na MČR a obsadila třetí místo časem 5,83s (loni 6,05s). Vyzkoušela si i trať bez překážek a kde dosáhla času 5,32s. Do finále ale již pro bolest nártu nenastoupila.
Jana Svobodová byla naše jediná zástupkyně na MMaS va vícebojích. Výkonem 2587 bodů obsadila hezké 7.místo. Hned v úvodu si udělala osobák na 60m př. kde dosáhla času 9,90s. Výška jí tentokrát nevyšla podle představ. Skočila 144 cm. V kouli mi na chvilku připomínala Nicolu Ogrodníkovou na MS v Ostravě. První daleký pokus s přešlapem (dotkla se rukou břevna), druhý mimo výseč. Třetím pokusem vrhla zadrženě 8,67m a viditelně si oddychla. V dálce zůstala jen 3 cm za svým osobákem když skočila 486 cm. V závěrečném běhu na 800m se protrápila k času 3:03,23. Jana je velká bojovnice a do závěru dala všechny zbylé síly.
Potvrdilo se, že poctivá příprava nese zasloužené ovoce.
Celkové výsledky víceboje najdete zde a výsledky z Otrokovic jsou zde

Naše vystoupení na přeboru Olomouckého kraje

19. ledna 2008 v 22:21 | st.
Znovu jsme si jeli ověřit formu do Olomouce. Převážně můžeme být s našimi výkony spokojeni.
Marek Bobál si znovu zlepšil svůj nejlepší výkon na 60 m. Dosáhl času 7,47 s a zase se o krůček přiblížil k limitu na MČR. V dálce se konečně trefil do rozběhu a skočil si hezký osobák 581 cm. Škoda jen, že i když byl mezi dorostenci nejlepší, tak se neprobojoval do finále. Mohl mít ještě další tři pokusy.
Eva Kozmíková si znovu vyrovnala osobák na 60 m. př. z minulého týdne a dokázala, že čas 8,98 s nebyl jenom náhoda. Navíc přidala osobní zlepšení v dálce na 524 cm. Pokud se nám podaří doladit rozběh a začne skákat převážně z prkna, tak tento výkon půjde rozhodně nahoru.
Jana Svobodová si vyzkoušela další discipliny víceboje. V dálce si vytvořila osobák 489 cm a ukázala, že pokoření "pětky" je otázkou blízké budoucnosti. Překy Janě tentokrát ukázaly svoje záludnosti a potvrdily pravidlo, že dokud nejsi v cíli tak nemáš nic vyhráno. Další disciplina, koule byla v časáku proti překážkám a tak se Jana nemohla dobře rozházet. Ale i tak výkon 8,77 m není žádný propadák.
Eva Nováková neměla svůj den. Na překách ji zradila první mezera a v trojskoku jí chyběla síla na lepší výkon, než je 9,85 cm. Ukázalo se tréninkové manko z posledního období. Ale není nic ztraceno. Pokud bude poctivě trénovat, tak zlepšení určitě přijde.
Celkové výsledky zjistíte kliknutím zde

Přebor Olomouckého kraje starších žáků a žákyň

18. ledna 2008 v 22:09 | st.
Konečně se tento týden zapojili do závodění i žáci. V pátek jsme si jeli zazávodit do Olomouce.
Lucka Horňáková startovala v běhu na 60 m. V rozběhu zaběhla 8,74 s a ve finále se zlepšila na 8,69 s. Do dálky skočila 416 cm.
Vlaďka Hnilicová se představila ve stejných disciplinách. 60 m zaběhla za 8,83 s a ve finále tento čas na setinu zopakovala. Do dálky skočila 422 cm.
Pro obě holky to byl první start v letošní sezoně. Věřím, že jsou se svými výsledky spokojeny stejně jako já.
Na závodech se ve výborném světle představily také Nicol Janeková a Gabriela Pallová. Jejich výsledky spolu s celkovými si můžete prohlédnout tady

Členské příspěvky na rok 2010

16. ledna 2008 v 21:26 | st.
Je před námi nová sezona a tak je potřeba zaplatit příspěvky klubu. Cena zůstala stejná
jako loni.
1200,-Kč na rok, (600,- Kč na pololetí).
Peníze je nutné zaplatit do konce měsíce března. Kdo nebude mít tuto povinnost splněnu, nebude moci startovat na MMaS, MČR atd.

Blahopřání k narozeninám

16. ledna 2008 v 15:31 | st.
Dnes je významný den pro naši Janu Svobodovou
Všechno nejlepší k 17.narozeninám
hodně štěstí, zdraví a všech možných úspěchů
přeje trenér a celá skupina.

Ranec "osobáků" z Olomouce

13. ledna 2008 v 9:46
V sobotu 12.1. se část naší skupiny zúčastnila prvních, ze série pro nás kontrolních, závodů, které uspořádali organizátoři z Olomouce. Konečně jsme si mohli ověřit, jestli ta dřina z přípravy měla nějaký smysl.
Marek Bobál se představil v běhu na 60m a v dálce. Na "šedesátce" si hned v rozběhu zaběhl osobák 7,54 s a ve finále ho ještě vylepšil na 7,51 s. Škoda jen, že start ve finále nebyl z nejlepších. Limit na MČR se otřásal v základech a už tento čas by mohl být jízdenka do Prahy. V dálce měl bohužel jen tři pokusy a tak výkon 548 cm s obrovským nedošlapem ho určitě neuspokojil. Bohužel rozběh jsme si měli možnost vyzkoušet až na závodech. I tak je tento výsledek příslibem do budoucna.
Eva Kozmíková si vyzkoušela "svoje" discipliny tj. šedesátku hladkou a s překážkami. V obou byla velice úspěšná. V rozběhu na 60 m zaběhla čas 8,03 s. Ve finále se sice už nezlepšila ale časem 8,07 s potvrdila současnou rychlost. Ovšem nejkvalitnější výkon předvedla v běhu na 60 m př. kde se poprvé dostala pod 9 vteřin, časem 8,98 s si vytvořila hezký osobák.
Jana Svobodová si vyzkoušela část víceboje, na který se připravujeme, a tak šla tři discipliny. Na 60 m si vytvořila osobák 8,92 s. Potom přeběhla překy za 10,22 s, což je mimochodem taky osobák, a na závěr skočila 150 cm do výšky, a tím si vyrovnala svůj osobák z venku. Takže samé osobáky hned v prvním závodě.
Vojta Tomanec je náš nový člen a tak jel do Olomouce hlavně na zkušenou. Startoval v běhu na 60 m a dálce. Šedesátku dal za 8,32 s a do dálky skočil poprvé v životě přes pět, přesně 504 cm. Takže taky osobák. Problém s rozběhem měl stejně jako Marek, ale to je daň našim tréninkovým podmínkám.
Na zpáteční cestě v autě byla dobrá nálada. Přál bych si, abychom jsme se takto vraceli z co nejvíce závodů. Snad se nám to splní!