Únor 2008

MČR mužů a žen v hale

24. února 2008 v 18:32 | st.
Poslední zástupce, který nás reprezentoval na MČR dospělých, byla Eva Kozmíková. Startovala v běhu na 60m př. a na šedesátce hladké. V rozběhu na 60m běžela čas 7,94s a postoupila do meziběhu. Pak přišly na řadu překážky. Běžela v hodně silném rozběhu, kde zaběhla čas 9,00s, který bohužel na postup do finále nestačil. Smůlu dovršila diskvalifikace za ulitý start v meziběhu na 60m. Po konzultaci s rozhodčím byla ujištěna, že dřív nevyběhla, pouze zatlačila do bloku, které signalizovaly čas +22. Přes to všechno může být Eva spokojená. Jen troška štěstí a lépe načasovaná forma ji tento víkend chyběla k úplné spokojenosti. Jestli bude pokračovat v tréninku tak jako doposud, tak se jistě výsledky v letní sezoně dostaví.
Na MMaS žáků v Ostravě se představila nejmladší členka naší skupinky Lucka Horňáková. 60m zaběhla za 8,56s, což je její nový osobní rekord. Její výkon stačil na hezké desáté místo. Gratuluji!

MČR dorostu a juniorů

17. února 2008 v 21:38 | st.
Poslední víkend si Marek změřil síly s nejlepšími dorostenci na MČR dorostu a juniorů. Odjížděli jsme do Prahy hlavně získávat zkušenosti a taky tak trochu omrknout české soupeře "naživo" a ne jen přes internet. Na první start na tak velkých závodech si Marek vedl velmi dobře. V běhu na 60 m zůstal jen setinu za svým osobákem (7,48s), podělil se o konečné 10. - 13. místo.
Zlínská výprava získala tentokrát jen dvě medaile. Od Adama Pašiaka asi nikdo nic jiného než zlato nečekal, ale bronz Tomáše Trčky je možná pro některé překvapením. Škoda těch "bramborových" umístění. Ne všechny zastihlo toto mistrovství v nejlepší pohodě. Bohužel nemáme stejné podmínky na přípravu jako většina našich soupeřů. No a taky některým chyběl ten pověstný kousíček štěstí. Věřím, že v létě těch placek dovezeme víc. Celkové výsledky najdete tady.

Soustředění Olomouc

9. února 2008 v 14:54 | st.
Torzo naší skupiny se snažilo doladit formu před nadcházejícím MČR v Praze. Marek i Eva udělali velký kus práce, aby jejich vystoupení na nejdůležitějších závodech této halové sezony bylo co nejlepší. Teď už nezbývá nic jiného než popřát hodně štěstí a hlavně aby se jim vyhýbala nemoc či zranění.
Po cestě domů jsme se zastavili podívat na novou tartanovou dráhu v Hulíně. Je krásná, nakonec posuďte sami.
( na snímku je tyčkařský sektor!)

MMaS - Bratislava

3. února 2008 v 20:27
V sobotu se v Bratislavě konal první vrchol naší halové sezony. Hojnou účast ze Zlína jsme rozšířili o naše členy. Škoda nemoci Jany Svobodové, mohlo nás být ještě víc.
Eva Kozmíková potvrdila rostoucí formu a přesný odhad Pavla Utíkala. Nejdřív vyhrála finále na 60 m v novém osobním rekordu 7,89s a stala se Mistryní Moravy pro letošní rok. V běhu na 60m př. obsadila krásné třetí místo v osobním rekordu 8,88s, který je o celou desetinu lepším než ten dosavadní!
Marek Bobál byl naše další želízko v ohni. Ve finále osadil 4.místo v čase 7,47s. Tento čas mimochodem běžel letos už potřetí! Na dvoustovce vybojoval 5. místo v čase 24,43s. Na první start na této trati v hale je to slušný výkon. Škoda jen, že nemáme více možností běhat v takové hale jako je ta v Bratislavě.
Lucka Horňáková a Vlaďka Hnilicová startovaly v běhu na 300m. Lucka dosáhla času 46,80s a Vlaďka 48,53s. Obsadily 11. a 17.místo. Obě holky jely do Bratislavy hlavně získávat zkušenosti.