Červen 2008

MČR dorostu a juniorů - Praha 2008

23. června 2008 v 14:22
O víkendu v Praze na stadionu Slávie proběhl letošní domácí vrchol mládežnické atletiky.
Z naší skupiny si účast zajistil Marek Bobál na 100 a 200m a Barča Lacigová v trojskoku. Před cestou jsme si určili dílčí cíle. Marek měl běžet časy na úrovni svého maxima a Barča se měla dostat do finále a skočit minimálně 11,50 m.Podařilo se nám to jen z poloviny. Marek ani v jednom z rozběhů nedosáhl na časy z minulého týdne. Někde jsme museli udělat chybu! Ale nevadí, běžet s nejlepšími sprintery je velká zkušenost a věřím, že příště se nám forma podaří načasovat lépe.
Barča cíl splnila a dokonce to chvilku vypadalo i na bronzovou medaili. Škoda přešlapu v posledním pokuse. Výkon 11,52 m a čtvrté místo na MČR jsem po tak dlouhé přestávce a málo trénincích moc nečekal. Přitom ještě v dubnu jsme měli v plánu začít závodit až na podzim.
Výsledky a umístění zlínských atletů najdete zde
foto: Lukáš Vojtek

Olomouc ve znamení nejlepších letošních výkonů

15. června 2008 v 20:06 | st.
2.kolo ligy přineslo několik dalších zlepšení osobních rekordů.
Eva Kozmíková i přes tréninkové manko předvedla zlepšení na překách i na hladké stovce. Překy přeběhla za velmi hezkých 14,59. Hladkou stovku zaběhla sice taky v nej čase 12,56, ale bohužel s podporou větru +2,2m/s.
Marek Bobál zaběhl slušnou stovku, ale výborné bylo především zlepšení na 200m, kde si časem 23,53 řekl o nominaci na MČR jun. a dor.
Jana Svobodová měla určitě radost ze svého prvního skoku do dálky na pětimetrovou hranici. Její osobák má nyní hodnotu přesně 500 cm.
Snad jediná nespokojená se vracela domu Barča Lacigová. Zápolí neustále s bolestí operované nohy, a tak výkony zatím neodpovídají vynaložené námaze.