Leden 2009

Obaly Morava 2009

25. ledna 2009 v 6:00 | st.
Dalším závodem, ve kterém jsme si mohli otestovat momentální formu byly závody v Otrokovicích. V pátek byly na programu především běhy. Nejlepšího výkonu z našich dosáhnul David Machálek, když zaběhl 40y za 5,00s. Hned za ním skončili naši junioři. DominikBernátek zaběhl výkon 5,06 s a Marek Bobál 5,08.s. Tyhle výkony jsou pro všechny zároveň
i osobními rekordy! Gratuluji a jsem rád, že se kluci zlepšují i když tyhle závody jdeme z plného tréninku. Doninik si navíc zaběhl i 40 y překážek v čase 5,72 s.. Byla to jeho premiéra na plotech.
V sobotu byly na programu skoky a z naši skupiny závodil jen David. Ve velmi kvalitní soutěži, při které skočil Roman Novotný limit na ME ( 796 cm) a já jsem měl tu čest tento výkon změřit jako rozhodčí, se Davidovi přilepila smůla na tretry. Tři lehké přešlapy, při kterých jsem musel zvednout ač nerad červený praporek, znamenaly nulu v soutěži. Skoky to ale byly povedené a tak jistě na příštích závodech David svou skokanskou formu prodá.

Závody v Olomouci

18. ledna 2009 v 20:59 | st.
Velká část naší skupinytestovala formu na závodech v Olomouci. Všichni si vyzkoušeli momentální rychlost v běhu na 60 m.
Nový osobák si zaběhnul Dominik, ale i ostatní rozhodně nezklamali. David se po letech znovu přiblížil k nejlepšímu času a Marek začal o hodně lépe než loni. Dan se svěřil, že si nepamatuje, kdy běžel šedesátku naposled
a tak dnešní výkon je jistě taky osobákem. Barča si po dlouhodobém zranění mohla konečně zase zazávodit. Sprint není ale její "šálek čaje" a tak nebyla se svým výkonem spokojená. Já ale spokojený jsem nejen s jejím výkonem, ale taky s půlkou Dana a skákáním Davida. Markovi se dálka bohužel nepovedla. Je to daň naším tréninkovým podmínkám. Skákat do písku je pro nás bohužel "luxus".