Únor 2009

MČR dospělých v hale

22. února 2009 v 22:16 | st.
Posledním závodem letošní halové sezony pro naši skupinu bylo MČR dospělých.
V sobotu dopoledne jsme odjížděli společně s Davidem pokusit se splnit cíl, který jsme si společně dali, a tím byl postup do finále a výkon, který bude začínat číslem 14.
Nakonec to všechno vyšlo!
Kdyby mi někdo koncem léta roku 2007 řekl, že pojedeme s Davidem ještě někdy na MČR, tak bych to považoval za nesmysl. Nikdy nezapomenu na ten okamžik, kdy se v srpnu toho roku David vracel po operaci odrazové nohy k tréninku a při rovince zůstal sedět v polovině trávníku. Když jsem k němu přiběhl a zjistil, že se jeho noha již podruhé v tom roce zlomila, myslel jsem si, že je to pro něj konec atletické kariéry. Výčitky z toho, že jsem měl na tom svůj podíl, se umocňovaly strachem o Davidovo zdraví. Viděl jsem to černě.
Léčení trvalo celý dlouhý rok. Znovu jsme začali až po 12 měsících, a to zase v srpnu roku 2008.
Od té doby uplynulo půl roku. David udělal ohromný kus práce a sám ví, že začátky nebyly vůbec lehké. Ale výsledek se dostavil a já jsem možná ještě spokojenější než on.
Máme před sebou velký kus práce, vždyť v technice trojskoku začínáme skoro od začátku. David totiž vyměnil odrazovou nohu, a tak je vše najednou úplně jinak! Kdo někdy skákal trojskok, ví, o čem mluvím.
Věřím, že budeme pokračovat se stejným úsilím, a že v létě na MČR a nebo při MČR "22" se budeme radovat ještě víc.
Ovšem to největší vítězství jsme zažili už dnes!
Celkové výsledky jsou tady.

MMaS – Bratislava

8. února 2009 v 22:03 | st.

Letošní moravské přebory nezastihly naši skupinku zrovna v nejlepší formě. Zranění a smůla zapříčinily, že jsme domů neodjížděli v nejlepší náladě. Nejspokojenější byl asi Dan Michnač, který se po půlročním trénování přiblížil ke svému osobáku z juniorských let a zaběhl na 800 m čas 2:12,60. Je to povzbuzení pro další přípravu. Patrik Macháč pořád bojuje se zraněním břicha, a tak jeho výkon v dálce 592 cm a 5. místo bylo asi maximum možného. Při rozběhu na 60 m se problém ozval natolik, že znemožnil další starty. Marek Bobál bohužel nedokázal prodat formu, kterou předvádí v tréninku. Pokažený start na 60 m, zapříčiněný snad i nekvalitními bloky, znamenal vyřazení v rozběhu. Po několikahodinovém čekání na start 200 m se projevila únava a výkon 24,58 s znamenal až 6.místo. Nejsmutnější byl ale Dominik Bernátek, kterému problémy s nártem nedovolily předvést to, na co má, a předčasně ukončily jeho letošní halovou sezonu. Nyní nás čeká příprava na sezonu letní. Věřím, že všichni uděláme maximum pro to, abychom koncem června byli mnohem spokojenější. Je to v našich rukou!!!

Olomouc podruhé.

1. února 2009 v 11:10 | st.
O tomto víkendu jsme závodili v Olomouci jen v omezené sestavě. Na poslední chvíli se omluvil pro nemoc Marek.Poprvé si letos zazávodil Patrik Macháč. V dálce skočil velmi slušných 590 cm a to si ještě při tomto skoku "hrábnul" rukou. V rozběhu na 60 m předvedl čas 7,66 s a vůbec nebyl spokojený. Ve finále již nenastoupil. Ještě není zdravotně úplně v pořádku.
Dominik Bernátek naopak spokojený byl. Na šedesátku si vytvořil nový osobák - 7,42 s a překy napoprvé zvládnul za 9,07 a to má ještě pořádné rezervy! Gratuluji!
Dalším našim závodem je MMas v Bratislavě, kde se pokusíme splnit limity na MČR v Praze.