Květen 2009

MMaS ve Vyškově a Uh. Hradišti.

30. května 2009 v 22:41 | st.
Sezona pokračovala o tomto víkendu moravským přeborem. Rozdělení na dva stadiony mi tentokrát vadilo více, jak v minulých letech. Chtěl jsem být na obou a to bohužel nešlo. Vše rozhodly komplikace s dopravou do Vyškova, a tak mi nezbylo nic jiného než odjet s holkama.
Tam se z naší skupiny představila Eva Kozmíková, která hned na začátku zaklekla do bloků v dráze s překážkami, aniž by letos aspoň jednou více jak tři překy bez zastavení přeběhla. Závod je ale něco jiného než trénink, a tak začátek vypadal, že poběží čas kolem osobáku. V druhé polovině se ale projevil nedostatek tréninků. Přesto doběhla druhá.
Na sto metrů hladkých ji už nekomplikovaly dráhu překážky, ale bojovala jen se zimou, soupeřkami a deštěm. Čas 13,11 s ji vynesl 5. místo.
Tentokrát jen v trojskoku startovala Barča Lacigová. V dálce nestartovala a šetřila síly na svou hlavní disciplinu. Ukázalo se, že udělala dobře. Plán skočit víc jak 12 m splnila sice až posledním pokusem, ale všechny skoky tuto hranici atakovaly. Nakonec výkon 12,04 m znamenal nejen 1. místo, ale hlavně potvrzení letošní dobré formy na začátku sezony.
Kluky v Hradišti jsem bombardoval telefony a nervózně jsem zjišťoval, jak se jim vede. Nejdříve startoval Patrik Macháč. O něho jsem měl starost největší, protože ještě nemá dostatek zkušeností se starty na takovém podniku. Ale zastoupili mě David s Danem, a tak Patrik dokázal i bez mých rad skočit do dálky nový osobák 630 cm a umístil se s ním na hezkém druhém místě. Startoval ještě v běhu na 100 m. Čas 12,08 s ale neodpovídá tomu, co jsem očekával. Na tréninku běhá rychleji!
S větrem a soupeři bojoval David Machálek jak v dálce, tak v trojskoku. Nepříznivé podmínky nedovolily Davidovi útočit na své osobáky, ale přesto předvedl kvalitní výkony. Do dálky skočil 642 cm a byl s tímto druhý. V trojskoku potvrdil, že skáče už jen za 14 m. Tuto hranici přeskočil o 17 cm a obsadil také druhé místo.
Třetí z našich kluků se představil Dan Michnač. Po týdnu znovu běžel 400 m př. Dokázal se zlepšit na 62,04 s a obsadil s tímto časem čtvrté místo. Uvidíme, jestli to tak půjde dál i příští týden.
Děkuji všem za dobrou reprezentaci nejen AK Zlín, ale i naší skupiny.

1. kolo I. ligy mužů a žen, skupina C

24. května 2009 v 8:45 | st.
Máme za sebou ostrý start letošní ligové sezony, který se odehrál na hezkém stadionu ve Vítkovicích. Kvalitní dráha a sektory slibovaly dobré výkony. Naše skupina měla celkem početné zastoupení, a tak jsem byl hodně zvědavý, co předvedeme.

100 metrů
Rychlá dráha přímo vybízela k tomu, aby se běželo na hranici osobáků. Eva Kozmíková závodí z toho, co natrénovala v minulých letech. Studium ji nedovoluje pravidelně trénovat, takže čas 13,00 s mě příjemně překvapil. Ve finále ještě zaběhla 13,07 a brala za to 3 body.
David Machálek a Marek Bobál běželi vedle sebe v jednom rozběhu. David zaběhl 11,54 s a Marek 11,66 s. Na postup to bohužel nestačilo.
400 m překážek
V této disciplině se představil Dan Michnač. Byla to premiéra se vším všudy! První start v lize a taky první start v této disciplině. Dan zaběhl čas 62,42 s a bral za to prvních 6 bodů v kariéře.
Dálka
V soutěži dálkařů se nám nedařilo. David Machálek sice skočil 651 cm, ale to na finále nestačilo. Navíc víme, že David má na to, aby skákal k sedmi
metrům. Barča Lacigová tentokrát taky nepředvedla výkony z tréninku. 516 cm bylo zklamání. Přesto za tento výkon brala ještě 1 bod.
Trojskok
To byla tentokrát naše parádní disciplina a skokanům vynahradila nepovedenou dálku. V silné konkurenci se bohužel nedařilo Marku Bobálovi. Marek pořád bojuje s technikou, a tak výkony zatím neodpovídají tomu, na co ve skutečnosti má. Skočil 12,01 m a zůstal bez bodu. Chce to ještě čas a věřím, že se kvalitních výkonů dočkáme. David Machálek se ze soutěží popral statečně a udělal všem radost novým osobákem, který má hodnotu 14,52 m a bral za to 9 bodů (starý osobák překonal po 4 letech!). Barča Lacigová se konečně zase po dvou letech dostala za dvanáct metrů. Výkonem 12,06 m soutěž vyhrála a brala za to plných 11 bodů. Pro oba trojskokany je to po dlouhodobém zranění velký comeback.
Štafety
Všichni, až na Davida, startovali ve štafetách a taky svými výkony přispěli k zisku bodů pro naše družstva.

Začátek atletické sezony je tady!

10. května 2009 v 9:16 | st.

Hned třemi závody v jednom týdnu začala sezona na dráze. První závody byly hned v úterý v Kladně, kde bylo Celostátní finále středoškolského poháru sportovních gymnázií.Z naší skupiny startovali Marek Bobál a
Katka Šimečková.
Marek běžel 60 m v protivětru za 7,54 s, což byl druhý nejlepší výkon ze zlínských závodníků. Pak ještě startoval v závodě na 300 m. Tam si protivítr zařádil ještě větší silou, a tak ovlivnil Markův výkon. Čas 39,33 s zůstal vzdálený naší představě. Nejvíc nás potěšil trojskok, kde Marek skočil 12,38 m a udělal si osobák
o 1,07 metru!
Katka si zaběhla 300 m za 46,27s a taky bojovala s protivětrem v cílové rovince.
V pátek startovali naši muži ve
VC Olomouce.
David Machálek se představil v běhu na 100m, kde si vytvořil "dospělý" osobák. V protivětru -2,1 m/s běžel 11,71 s a jen těsně nepostoupil do finále. Ve skoku dalekém měl všechny pokusy v rozmezí 8 cm. Nejdelší měřil 659 cm a je to taky nový osobák. Poslední jeho disciplinou byl trojskok. Soutěž byla náročná v tom, že se zúčastnili jen tři závodníci, a tak nebylo mnoho času na odpočinek mezi pokusy. David měl pouze jeden platný skok a ten měřil 13,86 m. Pokusy přes 14 m byly s přešlapem.
Dan Michnáč startoval znovu po několika letech v běhu na 400 m, kde zaběhl čas 55,88 s.
Marek se v neděl představil ve třech disciplinách. Nejprve si střihnul 100 m v protivětru -3,8 m/s v čase 11,91 s. , pak 200 m za 24,11 s a přidal trojskok, kde předvedl výkon 12,13 m . Celkem získal 5 cenných bodů pro družstvo. Na začátek sezony slušný výkon.