Srpen 2009

Už zase závodíme

21. srpna 2009 v 9:41 | st.
Po krátkém odpočinku, a pro některé i po intenzivní přípravě v posledních týdnech, přišel čas zúčtování. Ve středu si někteří v rámci tréninku zajeli zazávodit do Olomouce.
Barča, David a Marek testovali rychlost na 60 m. Nejlépe se dařilo Davidovi, když si časem 7,40 s zaběhl osobák. Barča a Marek běželi časy, které mě nezklamaly.
David s Barčou si zkoušeli skok do dálky. David měl několik dobrých skoků s malými přešlapy. Pouze dva měřené pokusy ovšem nebyly z nejdelších. Barča sice trefovala prkno přesně, ale prala se s technikou. Nakonec výkon 534 cm nás celkem uspokojil. Marek běžel na závěr 150 m. V prázdniny moc netrénoval, a tak pozitivní na jeho výkonech je především to, že je dosahuje bez bolesti kolene.
O víkendu si máme možnost všichni zazávodit ať už v Břeclavi, nebo u nás doma ve Zlíně.

Sobota v lese

15. srpna 2009 v 11:39 | st.
Můj nejdůležitější závod letošní sezony se pomalu blíží, a je proto potřeba využít všechny možnosti tréninku. Léto se mnou zamávalo. Dobré jídlo a pivo se podepsalo na mé postavě i v době krize. Proto jsem se včera domluvil s Martinem, že si dnes dopoledne dáme "Kolibu". Nakonec jsme klasickou trať neběželi, ale dali jsme si ji jakoby opačně. Byla to pro mne zajímavá změna.
Hned v prvních metrech jsem ale zjistil, že to dnes nebude žádná procházka. Martinovi sem na jeho rozvité věty odpovídal jednoslabičně, a to buď ano nebo ne. To jsem ale stejně vydržel asi jen deset minut. Pak mi Martin v kopci zmizel a už jsem ho zahlédl jen jednou, a to když kontroloval, jestli ještě vůbec běžím. Do kopce jsem funěl jak parní lokomotiva. Moje dechová frekvence byla dva nádechy a výdechy za vteřinu (dodnes jsem netušil, že je to možné). Při běhu z kopce mě zase píchalo v boku a měl jsem dojem, že se mi urve břicho od žeber. Nakonec jsem se dopotácel na stadion se ztrátou více jak šesti minut.
Letos bych na sebe nevsadil ani pětník. Martin zraje jako víno a mě připadá, že se nějak začínám měnit v ocet. Přesto se pokusím připravit se tak, abych byl poslední neděli v říjnu Martinovi důstojným soupeřem a abych nezklamal své fanoušky.