Leden 2010

Víkend ve zkratce

31. ledna 2010 v 23:45 | st.
Sezona je v plném proudu a pro nás to znamenalo další porci závodů. V sobotu v Olomouci závodili kluci. Před týdnem jsem měl starost, koho vzít autem a koho nechat jet vlakem, a nebo dokonce doma. Během týdne se mi postupně začaly scházet omluvenky, a tak nakonec jsem měl problém vůbec auto obsadit.
Dan Michnáč závodí rád, a tak jsem ho nijak přemlouvat nemusel. Vybrali jsme tentokrát "ďábelskou" kombinaci 800m a 60m. Nejdřív si odběhl "půlku". V Olomouci je to masakr! Trať je tam obohacena o čtyři ostré zatáčky, ve kterých se závodník pokaždé skoro zastaví
a zase rozběhne, a tak výsledný čas zase až tak moc neříká. Hlavní je se pokusit porazit soupeře! Dan na trati nechal hodně sil a na krátký sprint, který po hodině následoval,
mu jich už moc nezbylo.
Honza Tomáš doplnil na poslední chvíli volné místo v autě a odjel na své první závody v atletice. Na nováčka si vedl dobře. V Olomouci byl hlavně na zkušenou, takže výsledek zase tak podstatný nebyl. Udělal si osobák na 60m a určitě ho v dalším startu překoná.
Patrik Macháč je jiná kategorie. Konečně se mi ho podařilo přemluvit, aby si před nejdůležitějším závodem halové sezony vyzkoušel skok do dálky z prkna a do písku. Mnoho příležitostí k tomu nemáme. Patrik toho dokonale využil a zlepšil si osobák na hezkých 640 cm. Po několika přebězích tří přek na ochozu Novesty jsme si chtěli vyzkoušet, jaké by to bylo běžet celou šedesátku. No a dopadlo to výborně. Hned v rozběhu Paťa zaběhl čas 8,62 s a řekl si tím o nominaci na MČR .
V neděli závodily zase holky a to na Elán mítinku v Bratislavě. Tam jsem měl o tom, kdo bude startovat, jasno. Chtěl jsem, aby s námi odjel ještě David, ale ten už závodil v sobotu v Praze, a tak v autě zůstalo jeho místo volné.
Eva Kozmíková již tradičně startovala v běhu na 60m př. Hned první běh jí ale nevyšel. Po nezdařeném náběhu na první překu to zabalila a pečlivě se připravovala na další pokus. Druhý běh už byl lepší, ale pro mě z nepochopitelné příčiny zase konec vypustila, a tak výsledkem byl čas, který nám mnoho radosti nenadělal. Když to vezmeme z té lepší stránky, tak to byl dobrý trénink na MMaS, které je přesně za týden.
Barča Lacigová v této sezoně podruhé závodila v trojskoku. Mezinárodní konkurence ji trošku vystrašila. Vždyť z celého startovního pole měla nejhorší osobák. V rozcvičování to vypadalo výborně. Jedenáct a půl ze šesti kroků mě navnadilo natolik, že jsem čekal útok na letošní maximum. Z celého rozběhu to ale tentokrát nebylo to pravé "ořechové". Respekt ze soupeřek, jedenáctimetrové prkno a minimum skoků z celého rozběhu nakonec vynesly výkon jeden centimetr pod dvanáct metrů. Věřím, že příští týden se ta "dvanáctka" zase přeskočit podaří.

Regionální přebor v Olomouci.

23. ledna 2010 v 22:10 | st.

Sezona je jak se zdá nezadržitelně tady a tak jsme v sobotu testovali formu jako obvykle v Olomouci.
Marek Bobál v posledních dnech finišuje v autoškole a tak to bylo na prvních závodech znát. S tím minimem tréninků, které má poslední měsíc za sebou, předvedl docela slušné výkony. 60m zaběhl za 7,63s a v trojskoku dal rovných 12 metrů. Ještě trošku potrénujem a za čtrnáct dni v Bratislavě to bude určitě lepší.
David Machálek si vybral na začátek sezony start na 60m. Hned v rozběhu si udělal osobák časem 7,26s (finále 7,31s). Je vidět, že v Praze nejen poctivě studuje, ale taky pořádně trénuje! V trojskoku to tentokrát na osobák nebylo, Přesto výkon 13,85 m není na začátek sezony vůbec špatný.
Barča Lacigová tentokrát trojskok vyměnila za překážky. Naposledy je běžela v hale v zimě roku 2008 a tak jsem očekával útok na osobní rekord. Podařilo se, zaběhla čas 9,47s. Bohužel si při běhu hned na první přece narazila koleno. To se projevilo hlavně v následujícím skoku do dálky, kde jí zranění nedovolilo podat maximální výkon. Přesto 534 cm není žádný propadák.
Příští víkend budeme v závodění pokračovat. V sobotu pojedeme znovu do Olomouce a v neděli do Bratislavy.
Celkové výsledky tady.

Přání k narozeninám

16. ledna 2010 v 17:28 | st.
Každý rok v polovině ledna oslavuje narozeniny
Jana Svobodová.
Jani, přeji Ti za sebe i celou naší skupinu všechno nejlepší, hodně zdraví, štěstí a úspěchů ve škole i sportu. Ať se Ti splní všechna přání.

Další osobák na úvod sezony

15. ledna 2010 v 20:41 | st.
V pátek se s halou v Olomouci seznámil nejmladší člen naší skupiny Jirka Cejnar na tamním Regionálním přeboru žactva.
Hned na úvod sezony si Jirka vytvořil oficiální osobní rekord ve skoku dalekém výkonem 413 cm ( starý osobák měl
hodnotu 351 cm) a obsadil tak hezké osmé místo.
Gratuluji!

První závody nové sezony

12. ledna 2010 v 10:46 | st.
Halová sezona pro nás začala hned zostra na Akademickém MČR. Tak jako každý rok je termín těchto závodů trošku nešikovně hned na začátku ledna, a tak jsem si výsledky našich netroufal ani odhadovat. Do "našich" počítám samozřejmě i Davida Machálka a Evu Kozmíkovou, kteří s námi trénují, pokud jsou zrovna doma.
Pořadatelé zvládli závody v rekordním čase i díky tomu, že v technických disciplinách byly pouze 4 pokusy a také díky počasí. Přece jen nepřijeli všichni přihlášení.
Daniel Michnáč si vyzkoušel, jaké to je běžet čtvrtku v zimě na povrchu, který je rovný a neklouže. Bohužel o víkendu dostal rýmu, a tak nebyl zcela v pohodě, což jistě ovlivnilo jeho výkon.
Eva Kozmíková běžela 60m překážek naposledy 23.2.2008. Nulová tolerance chybných startů asi zapříčinila pomalejší start, a tak jsem byl opravdu spokojený s výsledkem 9,25 s. Hned po vydýchání běžela 60m hladkých za 8,16 s. Oba výkony shodně stačily na 6. místo.
David Machálek si hned na úvod sezony vytvořil halový osobák v dálce i trojskoku. V dálce měl platné jen dva pokusy a ten delší z nich měl hodnotu 641 cm. Výkon stačil na konečné 6. místo. Kvalitnější byl ale trojskok, kde skončil těsně druhý a radoval se z výkonu 14,36 m.
Barbora Lacigová si do Prahy také odjela pro své nejlepší halové výkony. Nejdříve v dálce skočila 547 cm, což stačilo "jen" na bramborovou medaili. Tu skutečnou ale dostala za vítězství v trojskoku, když dokázala třikrát přeskočit 12 metrů. Ten nejdelší skok měl hodnotu 12,11 m.
Jak už to tak po vydařených závodech bývá, cesta domů byla i přes sněhovou kalamitu příjemná. Kéž by takové byly všechny.
Výsledky závodů uvidíte po kliknutí zde.

Termínová listina KAS Zlín 2010 - hala

2. ledna 2010 v 16:19 | st.
Leden



7.

Otrokovické házení
Otrokovice
9.

Skokanské závody BYAC Brno a JAC Brno
Brno
10.

Zahajovací závody
Ostrava
11.

Akademické mistrovství ČR
Praha - Strahov
15.

Olomouc
16.

Slezská laťka
Opava
16.

Přebor Moravskoslezského kraje - M, Ž, Jři, Jky, Dci, Dky
Ostrava
16.-17.

Mistrovství Moravy a Slezska ve vícebojích
Olomouc
17.

Mistrovství Moravy a Slezska ve vrhu koulí
Olomouc
17.

Přebor Moravskoslezského kraje žactva
Ostrava
19.

Závod přípravek
Otrokovice
23.

Regionální přebor mužů, žen, juniorů a dorostu
Olomouc
23.

Přebor Moravskoslezského kraje mužů, žen, juniorů,
Opava


juniorek, dorostenců, dorostenek, starších žáků



a starších žákyň ve skoku o tyči

27.

1.vítkovická halová středa
Ostrava
28.

Atletický čtvrtek
Otrokovice
30.

Mládežnický mítink
Bratislava
30.

Přebor kraje Olomouc mužů, žen, juniorů a dorostu
Olomouc
31.

Mezinárodní mítink Elán
Bratislava




Únor



3.

2.vítkovická halová středa
Ostrava
6.

MMaS všech kategorií
Bratislava
10.

3.vítkovická halová středa
Ostrava
12.

Přebor kraje Olomouc staršího žactva
Olomouc
12.-14.

MČR ve vícebojích
Praha - Stromovka
17.

4.vítkovická halová středa
Ostrava
18.

Atletický čtvrtek
Otrokovice
20.-21.

MČR juniorů, juniorek, dorostenců a dorostenek
Praha - Stromovka
23.

Atletické přípravky - Krajský přebor
Otrokovice
27.

Mistrovství Moravy a Slezska st.žáků v hale
Ostrava
27.-28.

MČR mužů a žen
Praha - Stromovka








Březen



3.

5.vítkovická halová středa
Ostrava
4.- 5.

Otrokovický halový mítink 2010
Otrokovice
6.-7.

MČR žáci a žákyně
Jablonec nad Nisou
12.

Krajský přebor ml.žáků - Olomouc
Olomouc
24.

Krajský přebor přípravek - Olomouc
Olomouc