Leden 2010

Víkend ve zkratce

31. ledna 2010 v 23:45 | st.
Sezona je v plném proudu a pro nás to znamenalo další porci závodů. V sobotu v Olomouci závodili kluci. Před týdnem jsem měl starost, koho vzít autem a koho nechat jet vlakem, a nebo dokonce doma. Během týdne se mi postupně začaly scházet omluvenky, a tak nakonec jsem měl problém vůbec auto obsadit.
Dan Michnáč závodí rád, a tak jsem ho nijak přemlouvat nemusel. Vybrali jsme tentokrát "ďábelskou" kombinaci 800m a 60m. Nejdřív si odběhl "půlku". V Olomouci je to masakr! Trať je tam obohacena o čtyři ostré zatáčky, ve kterých se závodník pokaždé skoro zastaví
a zase rozběhne, a tak výsledný čas zase až tak moc neříká. Hlavní je se pokusit porazit soupeře! Dan na trati nechal hodně sil a na krátký sprint, který po hodině následoval,
mu jich už moc nezbylo.
Honza Tomáš doplnil na poslední chvíli volné místo v autě a odjel na své první závody v atletice. Na nováčka si vedl dobře. V Olomouci byl hlavně na zkušenou, takže výsledek zase tak podstatný nebyl. Udělal si osobák na 60m a určitě ho v dalším startu překoná.
Patrik Macháč je jiná kategorie. Konečně se mi ho podařilo přemluvit, aby si před nejdůležitějším závodem halové sezony vyzkoušel skok do dálky z prkna a do písku. Mnoho příležitostí k tomu nemáme. Patrik toho dokonale využil a zlepšil si osobák na hezkých 640 cm. Po několika přebězích tří přek na ochozu Novesty jsme si chtěli vyzkoušet, jaké by to bylo běžet celou šedesátku. No a dopadlo to výborně. Hned v rozběhu Paťa zaběhl čas 8,62 s a řekl si tím o nominaci na MČR .
V neděli závodily zase holky a to na Elán mítinku v Bratislavě. Tam jsem měl o tom, kdo bude startovat, jasno. Chtěl jsem, aby s námi odjel ještě David, ale ten už závodil v sobotu v Praze, a tak v autě zůstalo jeho místo volné.
Eva Kozmíková již tradičně startovala v běhu na 60m př. Hned první běh jí ale nevyšel. Po nezdařeném náběhu na první překu to zabalila a pečlivě se připravovala na další pokus. Druhý běh už byl lepší, ale pro mě z nepochopitelné příčiny zase konec vypustila, a tak výsledkem byl čas, který nám mnoho radosti nenadělal. Když to vezmeme z té lepší stránky, tak to byl dobrý trénink na MMaS, které je přesně za týden.
Barča Lacigová v této sezoně podruhé závodila v trojskoku. Mezinárodní konkurence ji trošku vystrašila. Vždyť z celého startovního pole měla nejhorší osobák. V rozcvičování to vypadalo výborně. Jedenáct a půl ze šesti kroků mě navnadilo natolik, že jsem čekal útok na letošní maximum. Z celého rozběhu to ale tentokrát nebylo to pravé "ořechové". Respekt ze soupeřek, jedenáctimetrové prkno a minimum skoků z celého rozběhu nakonec vynesly výkon jeden centimetr pod dvanáct metrů. Věřím, že příští týden se ta "dvanáctka" zase přeskočit podaří.

Regionální přebor v Olomouci.

23. ledna 2010 v 22:10 | st.

Sezona je jak se zdá nezadržitelně tady a tak jsme v sobotu testovali formu jako obvykle v Olomouci.
Marek Bobál v posledních dnech finišuje v autoškole a tak to bylo na prvních závodech znát. S tím minimem tréninků, které má poslední měsíc za sebou, předvedl docela slušné výkony. 60m zaběhl za 7,63s a v trojskoku dal rovných 12 metrů. Ještě trošku potrénujem a za čtrnáct dni v Bratislavě to bude určitě lepší.
David Machálek si vybral na začátek sezony start na 60m. Hned v rozběhu si udělal osobák časem 7,26s (finále 7,31s). Je vidět, že v Praze nejen poctivě studuje, ale taky pořádně trénuje! V trojskoku to tentokrát na osobák nebylo, Přesto výkon 13,85 m není na začátek sezony vůbec špatný.
Barča Lacigová tentokrát trojskok vyměnila za překážky. Naposledy je běžela v hale v zimě roku 2008 a tak jsem očekával útok na osobní rekord. Podařilo se, zaběhla čas 9,47s. Bohužel si při běhu hned na první přece narazila koleno. To se projevilo hlavně v následujícím skoku do dálky, kde jí zranění nedovolilo podat maximální výkon. Přesto 534 cm není žádný propadák.
Příští víkend budeme v závodění pokračovat. V sobotu pojedeme znovu do Olomouce a v neděli do Bratislavy.
Celkové výsledky tady.

Přání k narozeninám

16. ledna 2010 v 17:28 | st.
Každý rok v polovině ledna oslavuje narozeniny
Jana Svobodová.
Jani, přeji Ti za sebe i celou naší skupinu všechno nejlepší, hodně zdraví, štěstí a úspěchů ve škole i sportu. Ať se Ti splní všechna přání.

Další osobák na úvod sezony

15. ledna 2010 v 20:41 | st.
V pátek se s halou v Olomouci seznámil nejmladší člen naší skupiny Jirka Cejnar na tamním Regionálním přeboru žactva.
Hned na úvod sezony si Jirka vytvořil oficiální osobní rekord ve skoku dalekém výkonem 413 cm ( starý osobák měl
hodnotu 351 cm) a obsadil tak hezké osmé místo.
Gratuluji!

První závody nové sezony

12. ledna 2010 v 10:46 | st.
Halová sezona pro nás začala hned zostra na Akademickém MČR. Tak jako každý rok je termín těchto závodů trošku nešikovně hned na začátku ledna, a tak jsem si výsledky našich netroufal ani odhadovat. Do "našich" počítám samozřejmě i Davida Machálka a Evu Kozmíkovou, kteří s námi trénují, pokud jsou zrovna doma.
Pořadatelé zvládli závody v rekordním čase i díky tomu, že v technických disciplinách byly pouze 4 pokusy a také díky počasí. Přece jen nepřijeli všichni přihlášení.
Daniel Michnáč si vyzkoušel, jaké to je běžet čtvrtku v zimě na povrchu, který je rovný a neklouže. Bohužel o víkendu dostal rýmu, a tak nebyl zcela v pohodě, což jistě ovlivnilo jeho výkon.
Eva Kozmíková běžela 60m překážek naposledy 23.2.2008. Nulová tolerance chybných startů asi zapříčinila pomalejší start, a tak jsem byl opravdu spokojený s výsledkem 9,25 s. Hned po vydýchání běžela 60m hladkých za 8,16 s. Oba výkony shodně stačily na 6. místo.
David Machálek si hned na úvod sezony vytvořil halový osobák v dálce i trojskoku. V dálce měl platné jen dva pokusy a ten delší z nich měl hodnotu 641 cm. Výkon stačil na konečné 6. místo. Kvalitnější byl ale trojskok, kde skončil těsně druhý a radoval se z výkonu 14,36 m.
Barbora Lacigová si do Prahy také odjela pro své nejlepší halové výkony. Nejdříve v dálce skočila 547 cm, což stačilo "jen" na bramborovou medaili. Tu skutečnou ale dostala za vítězství v trojskoku, když dokázala třikrát přeskočit 12 metrů. Ten nejdelší skok měl hodnotu 12,11 m.
Jak už to tak po vydařených závodech bývá, cesta domů byla i přes sněhovou kalamitu příjemná. Kéž by takové byly všechny.
Výsledky závodů uvidíte po kliknutí zde.

Termínová listina KAS Zlín 2010 - hala

2. ledna 2010 v 16:19 | st.
Leden7.

Otrokovické házení
Otrokovice
9.

Skokanské závody BYAC Brno a JAC Brno
Brno
10.

Zahajovací závody
Ostrava
11.

Akademické mistrovství ČR
Praha - Strahov
15.

Olomouc
16.

Slezská laťka
Opava
16.

Přebor Moravskoslezského kraje - M, Ž, Jři, Jky, Dci, Dky
Ostrava
16.-17.

Mistrovství Moravy a Slezska ve vícebojích
Olomouc
17.

Mistrovství Moravy a Slezska ve vrhu koulí
Olomouc
17.

Přebor Moravskoslezského kraje žactva
Ostrava
19.

Závod přípravek
Otrokovice
23.

Regionální přebor mužů, žen, juniorů a dorostu
Olomouc
23.

Přebor Moravskoslezského kraje mužů, žen, juniorů,
Opava


juniorek, dorostenců, dorostenek, starších žákůa starších žákyň ve skoku o tyči

27.

1.vítkovická halová středa
Ostrava
28.

Atletický čtvrtek
Otrokovice
30.

Mládežnický mítink
Bratislava
30.

Přebor kraje Olomouc mužů, žen, juniorů a dorostu
Olomouc
31.

Mezinárodní mítink Elán
Bratislava
Únor3.

2.vítkovická halová středa
Ostrava
6.

MMaS všech kategorií
Bratislava
10.

3.vítkovická halová středa
Ostrava
12.

Přebor kraje Olomouc staršího žactva
Olomouc
12.-14.

MČR ve vícebojích
Praha - Stromovka
17.

4.vítkovická halová středa
Ostrava
18.

Atletický čtvrtek
Otrokovice
20.-21.

MČR juniorů, juniorek, dorostenců a dorostenek
Praha - Stromovka
23.

Atletické přípravky - Krajský přebor
Otrokovice
27.

Mistrovství Moravy a Slezska st.žáků v hale
Ostrava
27.-28.

MČR mužů a žen
Praha - Stromovka
Březen3.

5.vítkovická halová středa
Ostrava
4.- 5.

Otrokovický halový mítink 2010
Otrokovice
6.-7.

MČR žáci a žákyně
Jablonec nad Nisou
12.

Krajský přebor ml.žáků - Olomouc
Olomouc
24.

Krajský přebor přípravek - Olomouc
Olomouc