Únor 2010

Mistrovství ČR mužů a žen

28. února 2010 v 23:02 | st.

Letošní česká halová sezona měla vrchol o tomto víkendu. Po minulém týdnu, kdy o tituly soupeřily mládežnické kategorie, si tentokrát změřili síly dospělí.
Barbora Lacigová se připravila na tento závod opravdu výborně. Znovu se jí v této sezoně podařilo posunout své osobní maximum o dalších 21 cm na stávajících 12,52 m. Závod měl infarktový průběh, když ve druhých pokusech Barča skočila 12,43 m a její papírově nejtěsnější soupeřka Gabriela Vaculová 12,44 m. O jediný centimetr tak Barča zaostávala za medailovou pozicí a usadila se na nepopulárním čtvrtém místě. Rozuzlení přišlo až v posledních pokusech, když Barča skočila 12,52 m a Gábina Vaculová, skákající hned po ní, pouze 12,51 m. Tím se pozice obrátila a Barča obsadila za vítěznou Martinou Šestákovou a druhou Lucií Májkovou třetí místo!
Po tomto úspěchu se Barča pokusila překvapit i v dálce. Tam jí ale štěstí nepřálo a v silné konkurenci a dvou těsných přešlapech obsadila konečné 10. místo s výkonem 542 cm.
David Machálek, trénující už od podzimu v Praze, nastoupil odhodlaný napodobit spolužačku z gymnázia a urvat pro sebe taky některou z medailí. Bohužel se mu to nepodařilo. O 38 cm zaostal za medailovým umístěním, když s výkonem 14,33 m obsadil konečné šesté místo.

MČR juniorů a dorostu v hale

22. února 2010 v 12:03 | st.
Na letošní vrchol sezony se z naší skupiny probojovali Patrik Macháč a Aneta Přívarová.
V sobotu začal Patrik rozběhem na 60m př. Už před závodem mi říkal, že se cítí jako " v čekárně u zubaře". Startoval v druhém rozběhu, který odstartoval bohužel až napotřetí (jednou ulitý start a jednou chyba startéra). Patrik nenaběhl dobře první překu, a tak musel dotahovat náskok soupeřů. Třetí místo v rozběhu v čase 8,62 s a jen tisíciny za druhým z Patrika udělaly prvního nepostupujícího do finále, což nakonec znamená 9. místo. Patrik byl hodně zklamaný, ale odhodlaný se porvat se soupeři alespoň v dálce. Tam se mu postup do finále podařil a za výkon 632 cm bral sedmé místo.
Aneta v sobotu startovala v dálce. Do závodu jsme šli bez nějakých přehnaných ambicí. Dálku jsme brali hlavně jako rozcvičení před trojskokem. Tam jsme měli smůlu podruhé, když Anet skočila sice svůj letošní nejlepší výkon 527 cm, ale o jediný centimetr to nestačilo na finále, a tak z toho bylo již ten den podruhé konečné deváté místo. V neděli Anetka potvrdila letošní umístění v průběžných tabulkách v trojskoku a novým osobním rekordem 11,32 m obsadila hezké 6.místo.

Praha na otočku

13. února 2010 v 23:14 | st.
Celý týden jsem se těšil na závody v Praze, kde v strahovské hale bylo Mistrovství Plzeňského a Karlovarského kraje. Ani mě nenapadlo, že budeme závodit v takovém fofru.

Do haly jsme dorazili dvě a půl hodiny před startem trojskoku podle časového pořadu. Při prezentaci jsme ale zjistili, že pořadatelé posunuli trojskok tak, že na převlečení a rozcvičení máme už jen 45 minut! A k tomu ještě z šesti původně přihlášených závodnic se prezentovaly pouze dvě!
Barča a ještě jedna dorostenka. Odskákáno bylo za čtvrthodinku! Za další půl hodiny jsme už uháněli k domovu.

Potěšující na tomhle "tréninku" bylo to, že Barča posunula své maximum o další 3 cm na 12,31 m a potvrdila tak svou stoupající formu. Snad to bude platit i v dalším závodě.

MMaS v Bratislavě.

7. února 2010 v 12:48 | st.
Už několik let se první víkend v únoru sjíždí atleti do Bratislavy, aby bojovali o moravské tituly. Pro naši skupinu to byl podařený závod!
Eva Kozmíková, i když nachlazená, byla oproti minulému týdnu jak vyměněná. Začala hned letošním nejlepším časem na 60m - 8,14s. Tento výkon jí vynesl hezké čtvrté místo. Překy byly ještě lepší. Přeběhla je za 9,21s a dostala za to diplom se stříbrnou medailí.
Aneta Přívarová v letošním roce závodila poprvé. Do písku ještě neskákala a z plného rozběhu si to nezkusila ani do molitanu. Nejdřív si vyzkoušela pískoviště při skoku do dálky. Hned napoprvé skočila 511 cm a skončila sedmá. V trojskoku ale absence lepších tréninkových podmínek znát nebyla. Skočila 11,25m a zůstala jen jediný centimetr za svým osobákem z loňského roku. V průběžných tabulkách bude s tímto výkonem v první pětce, a tak doufám, že za dva týdny bude bojovat na MČR o některou z medailí.
Patrik Macháč mě potěšil už tím, že na závody vůbec odjel. Domácí zabíjačka, která u nich doma byla naplánována zrovna na tento den, se musela tím pádem obejít bez něj. A určitě nelitoval. Nejdřív skočil do dálky 625 cm, což mu vyneslo krásné druhé místo, a pak to přišlo. V druhém startu na 60m př. v životě zaběhl čas 8,54s a to mu vyneslo zlatou medaili a průběžně páté místo letošních dorosteneckých tabulek. Tak jako Aneta i on bude bojovat na MČR o některou z medailí.
Barbora Lacigová měla v Bratislavě dobrou formu. V dálce si skočila své halové maximum a s výkonem 557 cm dokázala soutěž žen vyhrát. Největší radost jí ale udělal trojskok, ve kterém sice nevyhrála (byla druhá), ale výkon 12,28 m znamená nový osobák nejen v hale, ale i absolutně.
Šest medailí pro naši skupinu je hezký úspěch. Já si ale více než těch medailí cením dosažených výkonů, které pokud předvedeme na MČR, určitě špatně nedopadneme.