Květen 2010

I. liga - Opava

23. května 2010 v 14:18 | st.
První kolo ligy dospělých testovalo naši připravenost na závodní zátěž. Všichni zaslouží absolutní pochvalo za opravdovou snahu a nasazení a někteří můžou být spokojeni i se svými výkony.
V mužském družstvu jsme měli jen dva zástupce naší skupiny.Opava
Dan Michnáč si letos vyzkoušel poprvé 400 m př. a spokojený s výsledkem moc nebyl. Přechod
přek je pořád problém, který znemožňuje zaběhnout čas pod minutu.
David Machálek nastoupil k závodu zraněný a to se projevilo na jeho výkonech v dálce i trojskoku. Teď je nutné se dát co nejdříve do pořádku a výsledky se jistě dostaví.
V ženském družstvu jsme měli trojnásobné zastoupení.
Eva Kozmíková nemá dostatečnou kondici, a tak ji závody stály hodně sil. Na hladké stovce i na krátkých překách předvedla to, na co v současné době má, a získala pro družstvo cenných 8,75 bodů.
Aneta Přívarová jako jediná dokázala vylepšit osobáky hned ve dvou disciplínách. Nejdříve skákala dálku, kde za výkon 511 cm brala tři body. Pak to přišlo! Nejdříve zaběhla 100 m př. za 15,79 s
a skončila šestá. Nejvíc se jí ale dařilo v trojskoku, kde skončila třetí s výkonem 11,49 cm! Celkem pro družstvo získala 16 bodů.
Barča Lacigová s výkony tentokrát vůbec spokojená nebyla. V dálce škoda přešlápnutých skoků ve finále, které alespoň opticky vypadaly delší. Překy se jí vůbec nepovedly a byla z nich hodně zklamaná. Jedině trojskok byl technicky dobrý, ale bohužel délka ještě chyběla. Přesto se jí podařilo soutěž vyhrát!
Nakonec může mít Barča radost ze zisku 21,75 bodů, čímž se stala nejvíce bodující ženou AK Zlín a výrazně tak pomohla družstvu k třetímu místu.
Naše holky získaly dohromady 46,5 z celkového počtu 161 bodů, což je plných 28,8%!

Další závodní víkend

10. května 2010 v 11:06 | st.
EvaDalšími závody se o tomto víkendu rozbíhala letošní sezona. Nejprve v sobotu se ti starší z naší skupiny zúčastnili VC Olomouce.
David Machálek zkoušel, jak je na tom po zimě s rychlostí.
Nejdříve v rozběhu na sto metru běžel 11,42 s a ve finále tento čas ještě zlepšil na 11,40 s. V závodě na 200 m běžel taky slušný čas 23,03 s. V obou startech si vytvořil nové osobáky a ověřil si, že s rychlostí je na tom dobře.
Eva Kozmíková konečně zase přeběhla 100m př. a to ve slušném čase 15,16 s. Je to nejlepší výkon od roku 2008. Také startovala na stovce, ale tam se jí už tak nevedlo.
V neděli na prvním kole družstev mládeže z naší skupiny startovala

AnetaAneta Přívarová. Poprvé v závodě běžela 100m př. na třetí díře a hned z toho byl solidní výkon 16,25 s. Taky startovala v dálce a trojskoku, ale tam se jí nedařilo. Podle očitých svědků měla taky pořádnou smůlu, a tak s výkony 482 cm v dálce a 10,95 m v trojskoku nebyla spokojená.
Veronika Prokopová ještě není dostatečně připravená na trojskok, proto skákala tentokrát jen dálku. V poslední době neměla dostatek skokanských tréninků, a tak se to na výkonu odrazilo. Věřím, že příště to už bude mnohem lepší.

Hradišťské memoriály

3. května 2010 v 22:13 | st.
Nová sezona pomalu začíná, a tak část naší skupiny startovala na závodech v Uherském Hradišti. Na začátek sezony jsme vybrali discipliny, ve kterých zase až tak pravidelně nestartujeme. Něco bylo pro mě překvapení příjemné a něco zase ne.
Slovácká Slávie Uherské Hradiště
Daniel Michnáč startoval na 400 m tentokrát bez překážek. Silově i rychlostně je na tom dobře, ale výkon tomu zatím neodpovídá. Čekal jsem trošku víc. Do ligy nám ještě nějaký čas zbývá, a tak se budeme snažit s tím něco udělat.
Eva Kozmíková má bohužel díky studiu v Brně tréninkové manko. Co jí ale nechybí je snaha a odhodlání. Experimentovali jsme s dálkou, ale nepřesný rozběh a bolavá záda nakonec znamenaly výkon, který neodpovídá tomu, co předváděla v Nymburce. Sto metrů byl tak trochu test. Čas 13,27 s jsme asi čekali oba.
Aneta Přívarová zkoušela taky skočit jedním skokem co nejdál. Nevyběhaný rozběh byl hlavní příčinou toho, že neskočila víc jak 506 cm. Taky jsme zkoušeli výšku. Z minimálního tréninku skočila 145 cm a moc nechybělo, aby skočila ještě o pět centimetrů víc.
Barča Lacigová si jako jediná udělala osobák. Zaběhla 100m př. o víc jak vteřinu lépe než kdy před tím a časem 15,44 s si řekla o další disciplinu, ve které může startovat v lize. Na závěr programu ještě běžela 200m za 27,02 s ale bohužel s nedovolenou podporou větru +2,3 m/s.
První závody letošního jara se vydařily. Už za týden nás ale čekají další, a to v Olomouci a mládež ve Vítkovicích.