Červen 2010

MČR juniorů a dorostu – Tábor 2010

29. června 2010 v 17:08 | st.

Na letošní vrchol domácí atletické sezony juniorů a dorostu se z naší skupiny svými výkony kvalifikoval Patrik Macháč na překy a dálku a Aneta Přívarová na dálku a trojskok. Do Tábora jsme odjížděli s odhodláním porvat se o nějakou medaili.
Erika s Anetou
Patrik Macháč měl letos velmi blízko k medailovému umístění ve skoku dalekém. Po dramatickém souboji vybojoval nepopulární 4. místo v novém osobním rekordu 672 cm. Do posledních pokusů si držel třetí místo, ale bohužel se mu ho uhájit nepodařilo. I tak je toto umístění pro Patrika nejlepší v jeho dosavadní kariéře. Navíc přidal 7. místo v běhu na 110 m př. v čase 15,18 s. Finále přek probíhalo společně s dálkou. Patrik byl maximálně
koncentrovaný na skoky, a tak na překy šel těsně před startem, nerozcvičený a možná i málo soustředěný.
Aneta Přívarová měla tentokrát soupeře navíc. Do Tábora odjela nachlazená, ale přesto odhodlaná vybojovat nejlepší umístění. Vždyť tabulkově byla čtvrtá. Její soupeřky ale předvedly velmi slušné skoky, které byly tentokrát nad její síly. Aneta nakonec skočila 11,58 m a zůstala 6 cm za osobákem čímž obsadila konečné 6. místo. Den předem absolvovala na rozcvičení dálku, kde skončila na 11. místě s výkonem 519 cm.

Víkendové závodění

22. června 2010 v 21:55 | st.
V sobotu pokračovala soutěž družstev mládeže druhým kolem. Počasí nebylo nejhorší i když ráno nám cestou pršelo a že by bylo zrovna horko, to se napsat nedá.
Poprvé tuto sezonu se rozhodl závodit Patrik Macháč. Trénované holuby nechal tentokrát koučovat tatínka a brzy ráno (pro mnohé ještě v noci) se vydal na cestu. Podle dosažených výsledků mu nevyspání asi svědčí. Napoprvé přeběhl dorosteneckou 110 př. v čase 14,98 s. Patrik je závodník a kdo ho viděl běhat překy na tréninku a v závodě, tak si musí myslet, že na závody jezdí Patrikův dvojník. To samé platí i o skoku do dálky. Poslední trénink nedával šanci na pořádný výkon. No a ejhle! Nový osobák 652 cm byl ještě s rezervou.
TřinecAneta Přívarová se tentokrát rozhodla pouze pro dvě discipliny a před MČR jsem jí to schválil. Anet potřebuje na závody teplo a to tentokrát chybělo, a tak překy přeběhla jen v průměrném čase 16,35 s. Trojskok už vypadal podstatně lépe a s výkonem 11,47 m můžeme být spokojeni. Osobák si snad šetří až na tento víkend.
Další, kdo se letos poprvé představil v trojskokanském sektoru byla Veronika Prokopová. Bohužel Verča je hodně vytížená, a tak jí na pravidelné trénování nezbývá dostatek času. Výkon 10,09 m je na "začátek sezony" odpovídající.
V neděli jsem odjel s dospělou částí skupiny do Prahy na místní přebory. Počasí bylo podobné tomu sobotnímu jen s tou výjimkou, že na rovince foukal do zad studený vítr 2 - 4 m/s. Nejdříve i když až v 16 hod. se pokusila využít tohoto vichru Barča Lacigová. Pohledné skoky neměly takovou délku s jaké by jsme se mohli radovat. Prostě to "nežralo metry".Nejdelší skok měl jen slušných 12,08 m. ¨
Podobně na tom byl David Machálek. Ten nastoupil k závodu až v době, kdy se už začal pomalu hledat elektrikář, který má na starosti osvětlení stadionu. Ještě ve větším chladu a s neustávajícím větrem,
naštěstí v zádech, byl na tom podobně jako Barča.
Po závodě přiznal, že tam, kde "o nic nejde" se neumí pořádně vyhecovat. Nejdelší pokus měl hodnou 14.20 m.
Chleba se bude lámat o tomto víkendu v Táboře, kde z naší skupiny startuje Patrik a Aneta. Věřím, že pokud předvedou výkony na úrovní osobáků, tak se budeme vracet spokojeni.

Akademické mistrovství ČR - 2010

11. června 2010 v 11:18 | st.
Dukla Praha
Na tribuně stadionu Dukly na pražské Julisce v nesnesitelném vedru bez možnosti doplňovat tekutiny pivem, jsem držel palce Barči, Evě a Davidovi.
Ve středu krátce po příjezdu, zahájila soutěž Eva Kozmíková během na 100 m př. Díky nahlášenému času jí pořadatelé bohužel zařadili až do druhého běhu. Ten sice vyhrála ( 15,05 s), ale časem obsadila až konečné čtvrté místo, které je jí pravděpodobně na soutěžích takového významu souzené. To Evu ale vyhecovalo k výbornému výkonu na hladké stovce, kde obsadila sice až šesté místo, ale v kvalitním čase 12,70 s!
Barča Lacigová se neunavovala nějakou předdisciplinou a soustředila se jen na trojskok. Hned první pokus 12,26 m stačil na celkové vítězství a zlatou medaili. Dalšími pokusy skákala dále přes 12, a tak z toho byla letos nejvyrovnanější série. Forma jde pomalu nahoru a to je dobré znamení před MČR dospělých, na kterém se bude znovu pokoušet vybojovat některou z medailí
Obě holky skákaly ještě ve čtvrtek dálku, ale tam už se o nějakém úspěchu psát nedá. Barča měla hezké dlouhé skoky, ale ani jeden jí pro přešlap nemohl být změřen. Evě sice pokusy měřeny byly, ale odrážela se daleko před prknem, a tak solidní výkon z toho nebyl.
Úspěch těchto závodů dovršil David Machálek, když nejprve na stovce v rozběhu běžel nový osobák 11,30 s a ve finále ještě desetinu ubral, ale bohužel s nedovolenou podporou větru. Trojskok byla ale tentokrát paráda! Proti posledním závodům to mělo konečně šťávu a bylo tu i patrné zlepšení techniky. Nejdelší platný pokus měřil 14,83 m, což je samozřejmě osobák a znamenal vítězství a taky zlatou medaili.
Dva mini přešlapy končily za hranicí 15 metrů, což mě utvrdilo v tom, že tato meta už nebude dlouho odolávat.
Z prvního Mistrovství ČR v této sezoně vezeme dvě zlaté medaile a také několik kvalitních výkonů a umístění.

I.Liga – Olomouc

6. června 2010 v 11:15 | st.
Dalším kolem pokračovala o tomto víkendu soutěž družstev mužů a žen. Našim se dařilo. Někteří si udělali nejen letošní nejlepší výkony, ale taky nejlepší výkony vůbec.
David Machálek vyměnil odrazovou nohu v dálce a hned z toho byl nový osobák 686 cm.
Sedmička bylo tentokrát v ohrožení! V trojskoku se taky konečně zase dostal za čtrnáctku, přesně 14,20 m. Škoda toho, že se skákalo v protivětru, mohlo to být ještě lepší.
Eva Kozmíková se závod od závodu zlepšuje a po dvou letech zase zaběhla překy pod patnáct vteřin, (bylo to právě v roce 2008 na 2. kole ligy také v Olomouci, kde běžela dodnes platný or. 14,59 s).
Tentokrát to bylo hezkých 14,84 s. Navíc poprvé skákala v soutěži trojskok a vytvořila si tak základní výkon 10,33 m
Barča Lacigová tentokrát předvedla výkony, s kterými byla spokojenější, než minule. V dálce skočila hned prvním pokusem 551 cm a mohla se v klidu jít připravovat na překy, kde si zaběhla osobák 15,22 s. Kvalitní výkon přidala nakonec v trojskoku, když skočila 12,32 m.Barča a Eva
Anetě Přívarové se tentokrát nedařilo tak, jak by si asi přála. V dálce dala bohužel bez prkna 501 cm. Okamžitě se přesunula se na start přek. Ty se jí nepodařily správně naběhnout, a tak je nedokončila. Vše si vynahradila v trojskoku, kde potvrdila stabilní výkonnost a skončila na čtvrtém miste s výkonem 11,37 m.
Daniel Michnáč mě potěšil tím, že konečně dokázal běžet 400 m přek plynule bez zbytečného drobení a následného rozbíhání. Osobák si sice ještě nezlepšil, ale pokud do toho půjde takto i příště, tak věřím, že se to změní.
Našimi výkony jsme přispěli k tomu, že družstvo žen toto kolo vyhrálo a družstvo mužů se umístilo na důležitém pátém místě.

Úspěšné přebory Moravy a Slezska

1. června 2010 v 8:41 | st.
Do Ostravy jsme odjeli tentokrát v čistě dámském složení. Počasí, jak už je
to bohužel poslední dobou běžné, bylo hodně proměnlivé. Přesto holky podaly kvalitní výkony a každá si přivezla domů nějakou tu medaili.
Nejcennější kov si do batohu přibalila
MMaS - Vítkovice
Barča Lacigová, která vyhrála soutěž v trojskoku výkonem 12,11 m. Z medaile měla radost, ale z výkonu moc ne. Bohužel finále ovlivnil hustý déšť, a tak "skákání přes kaluže" lepšímu výkonu nepřálo.
Stříbro vybojovala Eva Kozmíková v běhu na 100 m př. Do šedesáti metrů to dokonce vypadalo na zlato, ale na závěr Evě trošku došly síly. Přesto čas 15,49 s není vůbec špatný.
Bronz dokonce hned třikrát vybojovala Aneta Přívarová. Nejdříve na krátkých překách za čas 15,88 s, pak v dálce za výkon 503 cm a nakonec v trojskoku, kde si udělala nový osobák 11,64 m.
Příští víkend v Olomouci už má být podle předpovědi počasí hezky, a tak si snad konečně zazávodíme v atleticky příznivějších podmínkách.