Červenec 2010

MČR – Třinec 2010

29. července 2010 v 8:18 | st.
Na stupních
První polovinu letošní sezony završilo MČR dospělých, které se znovu vrátilo na hezký stadion v Třinci.
Eva Kozmíková se snažila o účast ve finále na 100 m překážek. Čas na úrovni letošního nejlepšího výkonu, by to zajišťoval. Eva zaběhla čas 15,10 s a to na finále bohužel nestačilo, a tak skončila celkově na devátém místě.
David Machálek odjížděl obhajovat tabulkové postavení
a pokusit se získat některou z medailí. Výkon 14,72 m, který je jen 9 cm za osobákem, znamenal tentokrát celkově výborné páté místo. Na medaili bylo potřeba skočit přes 15 m. David si tak dlouhý skok asi schovává až na MČR "22".
Barča Lacigová byla před tímto závodem na čtvrtém místě v průběžných tabulkách, a tak podobně jako David odjížděla s nadějí na zisk některé z medailí. Závod jí tentokrát mimořádně vyšel. Hned prvním pokusem si vyrovnala letošní osobák z haly a v pátém pokusu ještě 4 cm přidala.
To jí celkově stačilo na vynikající druhé místo v novém osobním rekordu 12,56 m.
Všichni tři výborně reprezentovali naší skupinu i oddíl a patří jim za to moje poděkování.

3. kolo ligy

6. července 2010 v 21:49 | st.
Poslední předprázdninový víkend se část naší skupiny zapojila do bojů o body v soutěži družstev dospělých.
Barča
Nejvíce bodů a také nejlepší letošní i osobní výkony předvedla
Barča Lacigová. V dálce skočila nejvíc v dosavadní kariéře - 565 cm. Potom si v trojskoku zlepšila letošní
maximum mimo halu na 12,38 m.
Dva týdny před MČR je to dobré znamení o snad přicházející formě.
AnetaAneta Přívarová trošku odpočívala a tak jsem byl spokojený s výsledkem hlavně v trojskou. Jen centimetr zaostala za výkonem z MČR a získala tak cenné 4 místo za skok dlouhý 11,57 m. Navíc přidala body na 100 m př.
Eva
Eva Kozmíková toho moc poslední dobou nenatrénovala, a tak to bylo znát i na výkonech. Studijní povinnosti prostě nelze obejít. Celkem 10,25 bodu pro družstvo ale má svou cenu i když výkony tentokrát za zmínku nestojí.David

David Machálek je smolařem tohoto kola. V dálce se mu nedařilo a s výkonem spokojení rozhodně nebyl. V trojskoku si navíc poranil koleno a disciplinu nedokončil. Navíc je ohrožen jeho start na MČR. Pro družstvo přesto získal 7 cenných bodů.