Srpen 2010

MČR „22“ – Břeclav

29. srpna 2010 v 12:14 | st.
O tomto víkendu se sjeli nejlepší atleti do 22 let na posledním Mistrovství ČR jednotlivců v této sezoně. Z naší skupiny se zúčastnila trojice nejlepších.
Břeclav 2010
Eva Kozmíková může být určitě s výsledkem spokojená. Postoupila do finále s letošním nejlepším výkonem na 100 m př, když zaběhla čas 14,83 s. Radost jí mírně pokazila zpráva, že to bylo bohužel s nedovolenou podporou větru. Ve finále v silné konkurenci obsadila konečné osmé místo, když se nevyhnula kolizi s překážkou. Snad se jí koleno do příštího týdne zahojí.
Smůlu si vybral vrchovatě David Machálek. Nad stadionem se v době závodu několikrát rozpršelo a na kluzkém povrchu se Davidovi nedařilo. Dokonce to v jednu chvíli zavánělo zraněním, když během pokusu uklouznul. Výkon 14,23 m Davida určitě neuspokojil a slušné páté místo taky ne. Přesto jsem přesvědčený, že David má na skoky k 15 metrům. Vždyť tréninkové výkony tomu nasvědčují! Skvělou sezonu má letos Barča Lacigová. Přes ztížené podmínky, které letos celá naše skupina trpělivě snáší, se jí podařilo znovu od dorosteneckých dob, vybojovat titul Mistra ČR v trojskoku. V napínavém závodě měla nejdelší skok dlouhý 12,43 m a i když soupeřky skákaly výborně, tak dál se skočit žádné nepodařilo. Toto vítězství jí zajistilo účast na mezistátním utkání ČR-Maďarsko-Slovinsko ve Slovinsku, které se uskuteční v září. Vítězný pokus po kliknutí zde.

IV. kolo ligy dospělých.

22. srpna 2010 v 21:25 | st.
Poslední a o mnohém rozhodující kolo soutěže družstev proběhlo v Břeclavi. Výsledek rozhodl o tom, že naše ženy postoupily do baráže o extraligu z prvního místa, což znamená, že se popereme o sedmé až čtrnácté místo na MČR. Muži bojovali, ale bohužel to nestačilo a sestupují do II. ligy.Po náročném boji.....
Zástupci naší skupiny byli v sobotu vidět. V družstvu mužů se vedlo Davidu Machálkovi, který získal 19 bodů za své výkony. Nejdříve bodoval v běhu na 100 m, kde předvedl čas 11,49 s (rozběh 11,37 s). Poté přidal další body v dálce, když předvedl kvalitních 674 cm a na
závěr ještě v trojskoku, kde skočil 14,07 m.  David byl nejlépe bodujícím mužem družstva. Dan Michnáč bojoval o body na trati 400 m př. a ve štafetě. V tomto kole byla ale tak silná konkurence, že se Danovi na body dosáhnout nepodařilo.
V ženách se dařilo Evě Kozmíkové na hladké stovce, kde skončila třetí v čase 12,76. Smůlu si vybrala na překách, když bohužel tentokrát nedoběhla. Přesto spolu se štafetou získala celkem 9,5 bodu. Aneta Přívarová přes prázdniny moc netrénovala, a tak překážky byly tentokrát velké soupeřky a výkon 16,85 na body nestačil. I na dálce bylo vidět tréninkové manko a také výkon 504 cm na body nebral. Zato v trojskoku se jí podařilo skočit slušných 11,32 m a získala cenných 7 bodů. Barča Lacigová bodovala ze všech holek nejvíc, když v dálce získala 5 bodů za výkon 540 cm, 9 bodů v trojskoku za kvalitních 12,33 m a ještě přidala 1,5 bodu ve štafetě. Celkem tak pomohla družstvu žen ziskem 15,5 bodu.

Letní soustředění

7. srpna 2010 v 22:54 | st.
Tak, jako už několik posledních let, se naše skupina odjela připravit na zbytek sezony do našeho oblíbeného střediska v Uherském Hradišti.UH 2010Byla to tentokrát převážně "dospělá" parta, která už má "něco za sebou". Barča, Eva Kozmíková, David a Dan jsou pilíři naší skupiny a již několik let jsou to nejlepší, co máme. Omluvili se Patrik s Anetou, a tak mládežníky tentokrát zastupoval jen žák Jirka Cejnar. Celý týden proběhl bez zranění, i když se nějaké bolístky samozřejmě objevily. Danovy okostice a Eviny chodidla se při větší námaze obyčejně vzepřou, ale s tím už trošku počítáme. David a Barča cítili jen únavu a to je snad normální. Jirka byl na takovém soustředění poprvé, a tak mu dalo pravděpodobně pořádně zabrat. Tréninkové podmínky, jakož i ubytování a jídlo, byly již tradičně na vysoké úrovni a regenerace v Uherském Brodě snad splnila také svůj účel.
Nyní už zbývá jen vydržet, doladit formu a pak doufat, že jsme vše udělali správně. Výsledky, v které doufáme a pro které jsme všechno dělali, se určitě dostaví.