Září 2010

3. kolo soutěže družstev juniorů, juniorek,

26. září 2010 v 21:35 | st.
Posledním závodem letošní sezony v soutěžích družstev bylo 3.kolo juniorů a juniorek, které se tentokrát uskutečnilo na stadionu v Břeclavi. Jak už to bývá dobrým zvykem, tak i členové naší skupinky se postarali o pár bodíků pro družstvo AK PSK Zlín.stadion BřeclavV soutěži juniorek nejvíce bodovala Anetka Přívarová, která nejdříve přeběhla překy za 16,56 s. Tento čas znamenal celkem 8 bodů! Hned od překážek si šla zaskákat do dálky a pouhé 2 cm ji dělily od finále. 513 cm není na konci sezony špatný výsledek. Nejvíc radosti nám ale udělal trojskok, kde s výkonem 11,62 m obsadila třetí místo, ale hlavně v deštivém počasí předvedla výkon jen o 2 cm za osobákem. Další naši posilou byla Terezka Ševčíková, která startovala na stovce, dvoustovce a ve štafetě. Pro Terku to byl letos první start v těchto disciplinách, což znamenalo automaticky také dva osobáky. Teď už budeme pracovat jen na jejich zlepšování.
V juniorech vynikl Patrik Macháč. Výborný výkony ve výšce, kde si zlepšil osobák na 184 cm, ale také v dálce, kde se blýsknul výkonem 671 cm, udělaly radost nejen Patrikovi, ale i trenérovi. Škoda centimetrového přešlapu v posledním pokusu, při kterém rozhodčí naměřili vzdálenost dokonce 697 cm! Pár bodíků ještě přidal na stovce, kde v protivětru -2,3 m/s zaběhl čas 12,07 s a vybojoval 2. místo. Gustav Bělský absolvoval svou premiéru na trati 400 m a časem 57,06 s si udělal samozřejmě osobák. Byla to hezká tečka za letošní sezonou.

Mezistátní utkání Česko – Maďarsko – Slovinsko

12. září 2010 v 0:26 | st.
Celje
Úspěšně skončilo reprezentační vystoupení Barči Lacigové na trojutkání ve Slovinském městě Celje. Do závodu si vybojovala nominaci před dvěma týdny na MČR "22"v Břeclavi. V silné konkurenci nezklamala a ve své hlavní disciplině - trojskoku získala bronzovou medaili za letos solidní výkon 12,48 m. Navíc přidala stříbro v dálce, kde nastoupila neplánovaně. Radost z osobáku 576 cm jí pokazila jen nedovolená podpora větru 2,2 m/s.
Byla to vydařená tečka za letošní vydařenou sezonou.

Baráž o extraligu

11. září 2010 v 20:18 | st.
O víkendu se našemu družstvu žen podařil historický kousek, a to postup do extraligy, soutěže nejlepších družstev v ČR po dlouhých 33 letech. Velký podíl na tom měly i holky z naší tréninkové skupiny.
Družstvo žen 2010
Anetka Přívarová byla tentokrát nasazené
na překy a trojskok. V běhu na 100 m př. doběhla na 11.místě, a tak bod za to žádný nebyl. V trojskoku to už bylo lepší a i když výkon Anet asi netěšil, tak body za 8. místo určitě ano.
Eva Kozmíková nastoupila v obvyklých disciplinách a určitě byla spokojená. Navíc ji celý den byla pravděpodobně souzena číslice 7. Sedm bodu vybojovala v běhu na 100 m, když v rozběhu běžela dokonce "letošňák" 12,61 s. Dalších sedm bodů
přidala na překách a nakonec si ještě připsala svůj podíl na sedmi bodech za štafetu.
Barča Lacigová si zase po delší době zaběhla překy a i když čas nebyl nic moc, tak přesto znamenal přínos čtyř bodů pro družstvo. Devět bodů si připsala za dálku, když jí o dva body připravila Martina Tamchynová až posledním pokusem a to o pouhé dva centimetry. Vítězství si ale Barča nenechala ujít v trojskoku, kde jako jediná dokázala přeskočit 12 metrů. Také se jí započítává část bodů za štafetu.
Počasí tentokrát atletické zrovna nebylo, ale to naše holky nijak neodradilo. Celé družstvo podalo mimořádný kolektivní výkon a odměnou mu bude start v nejvyšší soutěži v sezoně 2011.