Únor 2011

MČR mužů a žen v hale 2011

20. února 2011 v 21:40 | st.
Druhým víkendem pokračovala série halových mistrovství ČR. Tentokrát o co nejlepší umístění bojovali muži a ženy a jak už to v poslední době bývá zvykem, tak želízka v ohni jsme měli v trojskoku. Hala ve StromovceByla to především Barbora Lacigová, která se pokoušela obhájit loňskou pozici, kdy skončila na třetím místě. Bohužel výpadek tréninku, zapříčiněný zraněním se na výsledku negativně podepsal. Technicky zdařilé pokusy neměly tentokrát takovou délku, která by stačila na některou z medailí. Nakonec skončila pátá s výkonem 12.05 m. David Machálek si proti Barči ještě o jedno místo polepšil a obsadil čtvrté místo, když skočil 14.71 m a pouze dva decimetry mu chyběly k zisku bronzové medaile. Je to Davidovo nejlepší umístění v kategorii dospělých. Navíc jeho výkon je dobrým příslibem do letní sezony, kdy by měla ta "patnáctka" konečně padnout. Oběma srdečně gratuluji!

MČR ve vícebojích - 2011

13. února 2011 v 17:30 | st.
První ze série halových Mistrovství ČR proběhlo o víkendu v hala Otakara Jandery v pražské
Stromovce. Velkého úspěchu dosáhla Aneta Komrsková, která v napínavé soutěži vybojovala stříbrnou medaili. Aneta se ukázala jako zkušená závodnice, která na vrcholné soutěži předvedla vesměs výkony na a za hranicí svých osobních rekordů.
Hala ve StromovceSoutěž začala "osobákem" na 60m př. (9,19s). Myslím, že to ještě není pro letošek konečný čas! Pak přišla výška, při které Anet prodělala malou krizi. Strach z dobře rozjetého závodu jí trošku svazoval. S výkonem 163 cm nebyla moc spokojená. Chtěli jsme o trošku víc, ale žádná velká ztráta to nebyla. Pak přišla na řadu koule, kde jsme si říkali, že budeme spokojení za deset metrů. První pokus přes prsty někam za osm a půl, pak zlepšení o metr. V posledním pokuse se to podařilo! Anet poslal kouli na 10,11m! Teď už bylo jasné, že o medailích bude rozhodovat dálka. Hlavní bylo zapomenout na nepodařený závod v Olomouci, kde se Anet "podařily" tři nuly. Hned prvním pokusem bylo jasné, že je to úplně jiný závod. Zajišťovák 548 cm Anet uklidnil. Všechno vyvrcholilo posledním pokusem, kde Anet přidala další osobák - 562 cm! Medaile byla jistá, teď už jen záleželo na půlce, jaká to bude. Anet byla v nevýhodné pozici, protože na zlato ztrácela asi 6 vteřin, a tak bylo na ní, jak se bude závodit. Alena Galeriová se rozhodla svůj náskok udržet a rozběhla závod tak rychle, že jsme na ní tentokrát neměli. Přesto čas na 800 m na konci víceboje 2:41,18 min. ukázal velký posun vpřed ve vytrvalosti a bojovnosti.
     Velkou zásluhu na tomto úspěchu má především trenér Martin Hála, který Anet dříve připravoval. Já mám radost z toho, že se projevil hlavně posun vpřed v dálce a na překách, protože těmto disciplinám jsme se především věnovali. Za dva týdny si tyto discipliny spolu s výškou zopakujeme na MČR jednotlivců.