Leden 2013

Už zase závodíme!

19. ledna 2013 v 20:22 | st.
Konečně je to tady! Přišel čas, abychom zjistili, co s námi udělala zimní příprava. První příležitost k tomu měli vysokoškoláci na Akademickém MČR 7. ledna. Tohoto závodu se zúčastnil David Machálek - trojskok 14,37m, Patrik Macháč - dálka 693cm a Zuzka Koudelková - trojskok 10,95m . Na začátek sezony předvedli velmi slušné výkony i v doplňkových disciplinách.
V pátek 18. 1. měli příležitost k závodění žáci a žačky. Bohužel Nnamdi a Majka Haimová jsou nemocní, a tak závodily jen Jana Šrámková a Markéta Křížková. Holkám se dařilo. Jana si udělala osobák v dálce výkonem 448cm a přidala k tomu ještě jeden v běhu na 60m časem 8,68s. Markétka si vyzkoušela překážky za slušných 11,50s a hladkou šedesátku za 9,12. Oba výkony jsou její osobáky.
V sobotu 19. 1. byly na řadě kategorie dorostu, juniorů a dospělých. V dorostu si oba kluci vylepšili své osobáky. Tom Holý skočil do dálky 607cm a šedesátku zaběhl za 7,56s. Jirka Cejnar si vylepšil dálku na hezkých 584cm a hladkou šedesátku zaběhl za 7,67s. Těsně pod osobákem zůstala Aneta Krejčiříková ve výšce, když skočila lehce 145cm. V dálce ji k vyrovnání osobáku chyběl jen centimetr, když skočila hezkých 478cm. V kategorii juniorek si svůj nejlepší výkon v dálce ustanovila Terka Ševčíková, když skočila 479cm. V trojskoku k tomu přidala také kvalitní výkon, který nebyl moc vzdálen osobnímu rekordu. Junior Gustav Bělský poprvé od žactva běžel 60m př. v hale v čase 9,40s. K tomu přidal osobák na 60m v čase 7,88s. V dospělých kategoriích se příliv osobáků zastavil. David Machálek se svými výkony spokojený nebyl. Vyzkoušel si doplňkové discipliny a neměl svůj den. Zuzka Koudelková měla slušnou dálku. Překonala pětimetrovou hranici o 7 centimetrů a šedesátku dala za 8,35s. V trojskoku se jí už tolik nedařilo. Aneta Přívarová si vyzkoušela trojskok a vůbec to nebylo špatné. Vzhledem k tomu, jaké má teď tréninkové možnosti, může být se svým výkonem spokojená.
S výsledky mohou být ale spokojeni všichni. Vždyť pro většinu to bylo, od loňského podzimu, první seznámení s pískovým doskočištěm. Také překážkáři měli možnost poprvé přeběhnout překy v tretrách a na tartanu. První závody pro nás byly hlavně kvalitním tréninkem. Věřím, že tyto výkony budeme nadále zlepšovat a sezonu zakončíme, pokud možno všichni, startem na MČR.