Únor 2013

MČR juniorů a dorostu v hale

24. února 2013 v 21:53 | st.
Druhý a poslední republikový přebor, ve kterém měla naše skupinka zastoupení, proběhl tuto sobotu a neděli.
Nejdříve se představil Jirka Cejnar v běhu na 60 metrů. Je to pro naši skupinku netypické, aby někdo startoval v hladkém sprintu, ale Jirkovi se rychlostně daří, a tak si vybojoval účast mezi dorosteneckou elitou. Výsledným časem 7,52 s zaostal jen jednu setinku za svým osobním rekordem a odjížděl domů určitě pokojený.
Hned nato nastoupil ke svému prvnímu startu v soutěži Mistrovství ČR
Tomáš Holý. Na začátku sezony skočil do dálky 6,07 m, což mu stačilo ke splnění nominačního kritéria. S předsevzetím skočit znovu přes šest metrů, šel odhodlaně do soutěže. Bohužel Tomáš zaplatil nováčkovskou daň. Přemíra chtění byla tentokrát kontraproduktivní a přílišná snaha nevedla ke kýženému výsledku. Nicméně Tom ukázal velkou bojovnost a sportovní srdíčko. Určitě není důvod být nespokojený.
V neděli obhajovala svou tabulkovou pozici Terezka Ševčíková v trojskoku. Na MMaS v Bratislavě, kde jsem nebyl, Terka skočila osobák, když zaostala jediný centimetr za jedenáctimetrovou hranicí. Teď jsme chtěli tuto hranici konečně pokořit. Bohužel se to tentokrát nepovedlo. Terka skáče daleko vždycky, když na závodech z nějakého důvodu chybím. Snad si příště opravdu půjdu na párek a nebudu to Terezce kazit.
Teď si dáme týden odpočinku a hned na začátku března se vrhneme do další přípravy s cílem co nejlépe uspět na MČR pod otevřeným nebem.

MČR mužů a žen v hale

17. února 2013 v 22:40 | st.
První, ze seriálu MČR měli tento týden na pořadu dospělí. Z naší skupinky, si jako jediný, vybojoval účast David Machálek.
Do Prahy jsme odjížděli s jednou neznámou. Od mítinku v Bratislavě léčil David bolavou patu a do dnešního startu jsme nevěděli, co pata vydrží v maximálním zatížení. Bohužel dlouho nevydržela. Velká škoda toho zranění. V prvních dvou pokusech David předvedl technicky zdařilé skoky, kterým snad jen trošku chyběla jistota, která pramenila z obavy, co to s patou provede. Dál to bohužel nešlo. Přesto všechno je výsledek slušný. Sedmé místo si David vybojoval skokem dlouhým 14,33 m.
Teď přijde čas odpočinku a léčení. Pak se spolu pustíme do přípravy na hlavní sezonu a především na letní MČR, které bude letos v Táboře.