Leden 2014

Olympijské naděje.

26. ledna 2014 v 13:14 | st.
V sobotu v Bratislavě jsme změřili síly s atlety okolních zemí na tradičním mítinku, který je každý rok součástí našeho kalendáře.
Měli jsme původně odjet čtyři, ale Jirka Cejnar je po minulých závodech, doufám, že jen lehce zraněný, a tak jsme nechtěli riskovat zhoršení. První letošní start absolvovala Majka Králíková v běhu na 800 metrů. V silné konkurenci srdnatě bojovala a zaběhla čas 2:44,58. Velmi dlouhou soutěž prožili oba naši skokané, když nejdříve soutěžení zahájili trojskokem, který byl společnou soutěží i pro děvčata. Zajímavostí bylo finále pro 16 nejlepších! Po desetiminutové přestávce začal závod v dálce. Kluci strávili v sektoru nepřetržitě více než dvě a půl hodiny. Nejvíce se dařilo Nnamdimu, když si vylepšil svůj osobák v trojskoku na 12,63 metru a také o jeden centimetr posunul osobák v dálce na 542 cm. Tomáš Holý, i přes zlepšení v technice skoků, si osobák tentokrát neudělal. Chvílí to vypadalo sice na světový rekord, když se na tabuli po jeho pokusu v dálce objevil výkon 954 cm! Z výkonu jsme se ale radovali jen chvilku. Radost nám pokazila rozhodčí u tabule, která zapsala číslice v nesprávném pořadí a přehodila pětku s devítkou. Nevadí, snad to Tom skočí někdy příště :-). Nakonec byl spokojený s výkonem 598 cm. Taky ho jistě těší mini souboj s Namdim, když ho v trojskoku dokázal porazit o 4 cm.
Dalším závodem bude MMaS v Bratislavě příští týden. Tam už půjde o medaile!

První letošní závodní víkend.

19. ledna 2014 v 20:36 | st.
Konečně je tady zase možnost ověřit si to, co jsme společně v minulých měsících natrénovali. První starty v letošní halové sezoně jsme uskutečnili již tradičně v Olomouci. A hned z toho bylo několik kvalitních osobních rekordů.
Nejdříve v pátek závodili žáci. Poprvé na závodech si vyzkoušel běh na 800 metrů Honza Smola. I když olomoucká hala není zrovna nejvhodnější místo pro závody na delších tratích, tak se Honza s touto tratí popral srdnatě a zaběhl slušný čas, 2:45,26 min. Další dva osobáky přidal Šimon Hána. Nejprve ve skoku do dálky dosáhl výkonu 542 cm, i když se na prvních závodech trošku pral s rozběhem. Navíc přidal další zlepšení v běhu na 60m časem 7,43s.
V sobotu se na start postavila převážná část naší skupiny, která už odrostla žákovskému věku. V dorostenecké kategorii se dařilo Nnamdimu Okonkwovi především v trojskoku, když na premiérových závodech skočil velmi hezký výkon 12,29 m.
Dále ve skoku do dálky skočil 541 cm. Navíc ve výšce přidal slušných 175 cm. Aneta Krejčiříková doplácí na zranění, které jí provázelo od začátku podzimní přípravy. Výkony těsně pod hranicí osobáků ale přesto potěšily. Do dálky skočila 475 cm. Navíc přidala ve skoku do výšky 145 cm. V juniorech si Filip Kotopulos udělal osobák v běhu na 60 metrů časem 7,87s. V dálce se mu už tolik nedařilo, přesto dokázal skočit 548 cm. Velmi spokojený může být Jirka Cejnar. Konečně se snad zbavil zranění a hned to bylo poznat! V dálce si udělal osobák výkonem 570 cm a to se mu ani jeden skok nepovedl! Výborný výkon předvedl v běhu na 60 metrů časem 7,41 s. S takovou rychlostí bude skákat do dálky o hodně dál! Tomáš Holý si vytvářel osobáky snad každým pokusem. Nejdříve zaběhl 60 metrů za 7,49 s. Pak skočil do dálky 617 centimetrů a nakonec v trojskoku, který skákal poprvé na závodech, předvedl velmi dobrý výkon 12,95 m. V dospělé kategorii nás reprezentoval Gustav Bělský. Ten si udělal osobák v běhu na 60 m př. Na nejvyšších překách zaběhl čas 9,53 s.