Únor 2014

Medaile z MČR

24. února 2014 v 11:05 | st.
Vrchol letošní halové sezony pro dorost a juniory byl o tomto víkendu již tradičně v pražské hale Otakara Jandery. Naše skupina tam měla své zástupce. První medaili za třetí místo z Mistrovství ČR dorostenců v trojskoku si vybojoval Nnamdi Okonkwo. Hned od začátku nenechal nikoho na pochybách, že přijel bojovat o stupně vítězů. Hned v prvním pokusu si vylepšil svůj osobní výkon a během soutěže ho postupně neustále vylepšoval. Nakonec z toho bylo zlepšení o neuvěřitelných 65 cm! Dramatický závod to byl až do poslední série, když před šestým pokusem byl na čtvrtém místě. Poslední trojskok se mu opravdu povedl a poprvé se dostal přes hranici 13 metrů, a to o 18 centimetrů.
Tomáš Holý se snažil v soutěži juniorů v té samé disciplině napodobit Nnamdiho. To se mu ale bohužel nepovedlo. Během třetího pokusu se objevilo svalové zranění a do finále nepostoupil. V sobotu a v neděli se o medaile poperou naši nejmladší. Šimon Hána a Majka Heimová budou startovat na Mistrovství ČR, které proběhne v jablonecké hale.

MMaS v Bratislavě

2. února 2014 v 18:47 | st.
První víkend v únoru jsme s početnou výpravou (na fotografii je jen polovina) bojovali nejen o první letošní medaile, ale také o účast na MČR. Tu zajišťují limity, nebo výkony na předních příčkách letošních průběžných halových tabulek.
Jistotu startu si zajistil Šimon Hána, když všechny konkurenty nechal bezpečně za sebou a zvítězil v nových osobních rekordech jak v běhu na 60 m (7,39s), tak v běhu na 150 m (17,59s). Škoda, že Šimona nenechali v Bratislavě skákat dálku. Jistě by si účast v Jablonci nad Nisou zajistil i v této disciplině. Nevadí, skočí to jinde. Dalším jistým účastníkem je Nnamdi Okonkwo. Ten vybojoval také dvě medaile. Nejprve bronzovou ve skoku do výšky letošním nejlepším výkonem 180 cm a pak stříbrnou v trojskoku, když skočil do vzdálenosti 12,51 m.
Ostatní budou muset ještě o jistotu startů bojovat. Nejblíže má k tomu Tomáš Holý. Ze tří disciplín, ve kterých v sobotu startoval, si udělal tentokrát osobák v jediné, a to v běhu na 60 m (7,46 s), když zůstal jedno místo od finále. Dále přidal v dálce jeho druhý nejlepší výkon (608 cm). V trojskoku s výkonem 12,56 m moc spokojený nebyl. Jirka Cejnar měl na programu jedinou disciplínu - běh na 60 m. V silné konkurenci si vybojoval účast ve finále výkonem 7,44 s. Závod ve skoku do dálky pro něj a Šimona ještě najdeme. Jsem přesvědčený, že v něm si účast v Praze vybojuje. Velmi mě potěšila Anetka Krejčiříková, když skočila do výšky 150 cm, což jí zajistilo páté místo, a laťku ve výšce o 5 cm vyšší shodila jen velmi lehce patou. Dál od účasti na vrcholu sezony zůstala Terezka Ševčíková. Naše jediná závodnice v kategorii žen to má hodně složité s přípravou kvůli studiu. Navíc se jí nedávno ozvalo starší zranění. V prvním letošním trojskou dokázala skočit 11,05 m a obsadila páté místo. Jediný závodník zase naopak v mužské kategorii je Gustav Bělský. Ten se pokusil vylepšit letošní maximum na nejvyšších plotech. Bohužel, tentokrát se to nepovedlo. Nachlazená bojovala srdnatě na trati 1500 metrů Majka Králiková. Výpadek v přípravě byl tentokrát znát, když po velkém boji dosáhla času 5:51,70 min.
Teď už nás čeká jen Mistrovství ČR. Věřím, že ti, co mají tuto metu nadosah, budou úspěšní.