Březen 2014

Tak trochu jiný trénink.

16. března 2014 v 19:18 | st.
Páteční odpoledne jsme místo běhání v lese dali přednost šlapáni na rotopedu s hudbou. Hodina kondičního tréninku byla jistě vítanou změnou pro většinu zúčastněných. Převážně všichni odcházeli s úsměvem a skoro nikdo nepotřeboval odnést.
Pokud bude zájem, můžeme to ještě jednou zopakovat.

Mistrovský titul z Jablonce nad Nisou

4. března 2014 v 21:14 | st.
O prvním březnovém víkendu se rozdělovaly žákovské medaile na Mistrovství ČR. Naše skupina měla na tomto vrcholu sezóny dva své zástupce. Hned ve dvou disciplinách se pokoušel o zisk některého z cenných kovů Šimon Hána. Nejdříve v sobotu bojoval v běhu na 60 metrů, kde obsadil ve finále krásné šesté místo časem 7,47 (v rozběhu 7,46). Šimon nebyl příliš nadšený ze svého výkonu, což se projevilo v motivaci získat medaili v běhu na 150 m. Další den nejprve v rozběhu zvítězil nejlepším časem 17,87 a jako favorit dostal ve finále nejvýhodnější dráhu. A pak to přišlo! Hned po startu finále Šimon naběhl s rozvahou do nepříjemné a hodně ostré zatáčky. Při výběhu byl třetí! Teď se ukázalo jeho bojovné srdíčko! Mohutným závěrem své soupeře dostihnul a nakonec i v čase 17,75 předstihnul! Tady se ukázala nejen bojovnost, ale také natrénované úseky rychlostní vytrvalosti, které Šimon zrovna nemiluje. Třešničkou na dortu pak už byla zlatá medaile, kterou jsem měl tu čest mu pověsit na krk před zaplněnou halou já sám osobně.
Soupeři se mohou těšit na léto, kdy se Šimon představí i ve skoku do dálky, který jsme bohužel museli kvůli kolizi v časovém programu tentokrát vynechat.
Maruška Heimová má letos nejlepší výkony ve skoku do výšky. V soutěži skočila 155 cm, což je jen centimetr pod jejím nejlepším osobním výkonem, a obsadila výborné šesté místo. Na léto ještě zapracuje i na krátkých překážkách, aby mohla své soupeřky trápit ve dvou disciplinách.
Oba si zaslouží poděkování za výbornou reprezentaci naší skupiny i oddílu.
Ostatní výsledky.