Červen 2014

Historie se opakovala!

29. června 2014 v 22:33 | st.
Poslední červnový víkend, bývá tradičně zasvěcen Mistrovství ČR juniorských a dorosteneckých kategorií. Pro Anetku Krejčiříkovou to byla první tak vrcholná událost. Ve větrném počasí bylo potřeba na finále skočit jedenáct metrů. Pokud by se měřil skok z místa odrazu, tak by ve finále jistě nechyběla. Hned prvním pokusem skočila 10,84m což je její druhý nejdelší skok kariéry. Ve zbývajících pokusech jí chyběla troška štěstí. Podařené pokusy už delší nebyly, a tak obsadila velmi hezké 10. místo.
Nnamdi Okonkwo obhajoval medailovou pozici z halového Mistrovství. Do Třince jako favorit rozhodně neodjížděl. Vždyť v tabulkách mu patřilo až 11. místo! Oba jsme ale byli přesvědčeni, a poslední tréninky nás v tom utvrzovaly, že Nnamdi může skočit opravdu daleko. Velmi zapracoval i na psychické přípravě, což se mu určitě vyplatilo. Ukázal znovu příkladnou bojovnost a hlavně to, že na velkých závodech umí! Všech šest pokusů bylo novými osobáky letní sezony (v hale skočil 13,18). Nejdelší pokus měl hodnotu 13,55 metru! Tímto výkonem obsadil vynikající třetí místo a vybojoval bronzovou medaili tak, jako na halovém MČR. Byla to krásná tečka za první polovinou sezony.

Medaile z Opavy

25. června 2014 v 13:28 | st.
Žáci mají vrchol první části letní sezony už za sebou. Velkou radost sobě i nám všem udělal Šimon Hána, když na MMaS v Opavě vybojoval dvě první a jedno druhé místo. Nejvíc si cením výsledku ve skoku do dálky, kde se výkonem 661 cm zařadil na čelo letošních průběžných tabulek! Výborný výkon a nový klubový rekord vytvořil i v běhu na 150 metrů časem 16,88 s. Tento výkon je v letošních tabulkách hned druhý nejlepší. Stříbrnou medaili přidal v běhu na 60m, když tuto trať zaběhl za krásných 7,36s. Honza Smola bojoval v běhu na 800m, kde běžel na hranici svého nejlepšího osobního výkonu.
Nejdůležitější závod čeká juniory a dorost o tomto víkendu. Z naší skupiny se nominovali Nnamdi Okonkwo a Anetka Krejčiříková. Oba budou bojovat o co nejlepší umístění v neděli dopoledne v soutěžích trojskoku.

Květnové výkony.

1. června 2014 v 21:49 | st.
Máme za sebou měsíc závodění, který přinesl několik kvalitních výkonů, i když počasí zatím ideální rozhodně nebylo. Pronásleduje nás chladno a když se trošku oteplí, tak zase fouká vítr nad 2m/s.
Během tohoto měsíce si už někteří důrazně řekli o účast na MČR. To žákovské je až po prázdninách, ale "malé" MČR s názvem Mezikrajové utkání starších žáků bude už příští víkend. Tam si zajistil účast Šimon Hána v běhu na 60m (7,44) a v dálce (538). Na MČR dorostu má namířeno Aneta Krejčiříková, když si řekla o účast v trojskoku výkonem (11,32). Milým překvapením je výkon Markéty Křížkové v běhu na 3000m (12:20,10) což je také velmi blízko účasti na vrcholu sezony. Dorostenec Nnamdi Okonkwo zatím nedosahuje na výkony z haly, ale přesto má již téměř jistý start na MČR v trojskoku (12,67) a pokud předvede tréninkový skok do výšky (185) tak i v této disciplině. Oficiálně má na závodech skočeno 179 cm. Zatím jediný junior, který si řekl o účast mezi nejlepšími je Tomáš Holý. Z běžeckého tréninku dokázal skočit poprvé přes třináct metrů v trojskoku (13,03) a start má téměř jistý.
I další, kteří pravidelně trénují, si zlepšili své osobní rekordy. Filip Kotopulos v trojskoku (12,31 a 12,42 s větrem) a v běhu na 100 metrů (12,26 a 12,05 s větrem). Gustav Bělský také zlepšuje své osobáky, ať už na 110m př. (16,99), nebo na 400m př. (61,66), ale na účast na MČR to nestačí. Velkou snahu a neustálé zlepšování předvádí Lucka Gabrielová. V trojskoku ji schází jen k 8 cm k deseti metrům.
Teď před sebou máme tu důležitější polovinu sezony. Jsem si jistý, že sbírku osobáků ještě rozšíříme a na MČR budeme bojovat o finálová umístění a někteří i o medaile!