Zatím by to šlo ...

18. června 2018 v 17:46 | st.

Máme za sebou první měsíc závodní sezony, kde jsme si měli možnost ověřit výkonnost po přípravném období. Výhodou našeho sportu je, že se vše dá změřit a porovnat a zhodnotit. Tady je přehled dosavadních úspěchů i neúspěchů naší skupiny před MČR mládeže. Myslím, že s dosavadní části sezony můžeme být spokojeni, jako Terka, Adélka a Martin na snímku.

Naše juniorky a junioři.
Tereza Hromadníková je naše výkonnostní stálice. V přípravném období, po halové sezoně za 3 měsíce má na svém kontě 78 tréninkových jednotek a 5 závodů, což je za 92 opravdu slušná porce! Oproti halové sezoně se zlepšila ve třech jejich základních disciplínách. V trojskoku je její dosavadní nejlepší výkon 11.54 m, což je o 9 cm lepší než v hale. Ve skoku do dálky má letošní nelepší výkon hodnotu 5.60 m, což je nejvíce od června 2017. V tyči je její výkon 3.40 m, což je nový osobák, který překonala po třech letech! Proto lze dosavadní část sezony hodnotit jako úspěšnou s nadějí dalšího zlepšení, nejlépe na MČR, kde bude startovat ve všech třech disciplínách.
Jana Bartošová je také juniorka. Její disciplínou je hlavně skok do dálky. V letošním roce skočila už 4.64 m, což je zlepšení oproti loňské sezoně, kdy skočila 4.27 o celých 37 cm!
Šimon Hána má smůlu. Velmi vážné zranění ho vyřadilo nejen ze závodění, ale i z tréninků. Nicméně si zaslouží velký obdiv za halovou sezonu, kde v trojskoku skočil 15.13 m a je jediný junior, který se doposud dostal přes 15 metrů. Navíc přidal šedesátku, kterou běžel za 7.04 s.
Martin Štípek má tréninkový výpadek. Na jaře se připravoval na maturitu, a tak pravidelně
netrénoval. Nicméně i tak se dokázal zlepšit v trojskoku, kde se mu podařilo překonat metu třinácti metrů o 16 cm. Tímto výkonem se nominoval na MČR

Dorostenci a dorostenky.
Tomáš Kozmík je prvním rokem dorostenec. Připravuje se na soutěže ve třech disciplínách. Na MČR se zatím nominoval výkonem 12.90 m v trojskoku. Tento výkon je také jeho maximum také vzhledem k tomu, že jako žák trojskok neskákal. Tom se také dokázal zlepšit v dálce, i když oproti minulému roku jen o 4 cm. Poslední disciplínou, v které Tomáš v letošním roce závodí, je 110 př. Nejlepší jeho výkon je 15.67 s a ke startu na MČR mu ještě schází 3 desetiny.
Adéla Mikulčíková trénuje v naší skupině teprve necelý rok. S tréninky je na tom velmi podobně, jako Terka. Za tři měsíce jich má 81. Hlavní disciplínou je výška. Letos skočila nejvíc 1.59 m, což je oproti loňskému roku víc o 9 cm. Ke startu na MČR by potřebovala přeskočit laťku ve výšce aspoň těsně nad 1.60 m. Navíc teď k výšce přidala i krátké překážky.
Eva Křeková v letošním roce poprvé překonala pětimetrovou hranici ve skoku do dálky. Od minulého roku se zlepšila o 33 cm na letošních 5.08 m.
Tomáš Hřib trénuje málo. Jeho letošní výkon na 200 m má hodnotu 24.71 s a 56.68 je jeho nejlepší čas na 400 m. Jsou to jeho osobní maxima.

Samostatnou kapitolu jsou dospělí.
V této kategorii nás reprezentuje Tomáš Holý, který se v halové sezoně zranila a teprve teď se pomalu vrací k tréninku a závodění. Jeho hlavní cíl v letošním roce je MČR do 22 let, kde se utká s nejlepšími trojskokany této věkové kategorie.

Naši žáci
Petr Sedlář je naší žákovskou jedničkou. V letošním roce se zlepšil ve všech disciplínách. Největší zlepšení má v běhu na 150 m, kde jeho nejlepší letošní výkon má hodnotu 18.26 s. Oproti hale je to zlepšení o 0,76 s a podzimu dokonce o 1.20 s! Ve skoku do dálky jeho nejdelší skok měří 5.85 m bohužel s nedovolenou podporou větru. Platný je dlouhý 5.68 m přitom loňský osobák měl hodnotu 5.46 m. Petr také letos běhá překážky na trati 100 m, kde je jeho nejlepší osobní výkon 15.40 s.mOstatní naši žáci se také zlepšují. Jejich výkonnost postupně roste. Jedná se především o Jakuba Hunáka, Majdu Laštovkovou, Jolču Kašovou, Prokopa Švancara, Adama Poláka, Lucku Klobušickou, Barču Fuchsovou a Filipa Kebíska. Pokud budou poctivě trénovat, tak se také mohou jednou kvalifikovat na závody, kde mohou získat nejen medaile, ale také tituly, ať je to Mistrovství Moravy nebo České republiky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama